Maria w finale turnieju w Rzymie

Dziś, 16 maja, Maria Sharapova rozegrała półfinałowe spotkanie turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Mecz odbył się o godzinie 16:30 na korcie centralnym turnieju. Rywalką Marii była Rosjanka Daria Gavrilova. Mecz trwał godzinę i 48 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 7:5 6:3.

W pierwszym secie obie tenisistki do stanu 5:5 konsekwentnie utrzymywały swoje podanie. Maria miała wprawdzie kilka szans na przełamanie rywalki, ale żadnej nie wykorzystała. Przy stanie 6:5 dla Marii, Daria wzięła przerwę medyczną. Kiedy powróciła po niej do gry straciła swoje podanie i tym samym Maria wygrała pierwszą partię. Piłka setowa zakończyła się dla Sharapovej po jej udanym uderzeniu o nazwie drop shot.

W drugim Secie to Gavrilova objęła prowadzenie 3:1. Maria zdołała jednak przełamać powrotnie serwis Darii i wyrównać stan meczu na 3:3. Od tego momentu Gavrilova nie wygrała już ani jednego gema. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po zepsutym przez Darię forehandzie.

Finał, który osiągnęła  dziś Maria jest jej trzecim finałem w karierze na kortach w Rzymie.

Jutrzejszy finał będzie też trzecim finałem Marii w tym sezonie.

Dzięki zwycięstwu nad Darią Gavrilovą i awansie do finału Maria powróci również na pozycję numer 2 na świecie.

Oto oficjalne statystyki z meczu. Jak widać Maria miała 3 asy serwisowe przy 3 podwójnych błędach serwisowych oraz 27 bezpośrednio wygranych piłek przy 25 niewymuszonych błędach.