Maria wygrywa turniej w Rzymie!

Dziś, 17 maja, Maria Sharapova rozegrała finałowe spotkanie turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Mecz finałowy odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 13:30. Rywalką Marii była Hiszpanka Carla Suarez Navarro. Maria wygrała wynikiem 4:6 7:5 6:1, a cały mecz trwał 2 godziny i 35 minut.

Tytuł w Rzymie jest 35 tytułem w karierze Marii!

Maria wygrała turniej w Rzymie po raz trzeci w swojej karierze.

W sezonie 2015 Maria wygrała już dwa tytuły.

W pierwszym secie do stanu 2:2 tenisistki konsekwentnie utrzymywały swoje podanie. W tym momencie meczu Maria serwowała na prowadzenie 3:2. Niestety, dała się przełamać swojej rywalce, która po wygraniu swojego serwisu wyszła na prowadzenie 4:2. Przy stanie 5:3 Maria serwowała na pozostanie w secie. Maria serwowała na tyle słabo, iż Navarro miała tu kilka piłek setowych. Hiszpanka nie wykorzystała jednak okazji i Sharapova doprowadziła do stanu 5:4. Przy tym wyniku Carla Suarez Navarro serwowała na wygranie pierwszego seta. Hiszpanka zrobiła to bardzo skutecznie, na dodatek Maria pomagała swoimi błędami własnymi. Carla wygrała pierwszą partię 6:4, a piłka setowa zakończyła się po nieudanym returnie Marii, który poleciał na out.

Druga partia meczu miała przebieg bardzo dramatyczny. Na samym początku Maria przełamała Carlę i wyszła na prowadzenie 3:1. Niestety zaraz po tym dała się odłamać rywalce i stan seta był wyrównany na 3:3. Tutaj Sharapova wygrała swoje podanie i po raz kolejny przełamała Carlę. W ten sposób prowadziła już 5:3 i wydawało się, że zakończenie tego seta to formalność. Niestety Rosjanka ponownie wpadła w dołek serwisowy, i dała się odłamać Carli. Przy stanie 5:5, Sharapova wygrała swoje podanie, a chwilę później miała już trzy piłki setowe przy serwisie Navarro. Tym razem udało się w końcu doprowadzić do ostatecznego rozwiązania i Maria wygrała tego seta 7:5. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po wyrzuconym backhandzie zagranym przez Suarez Navarro. Stan meczu w setach był wyrównany, czyli 1:1.

Trzeci set to już koncertowa gra Marii i wyraźnie słabsza dyspocyzja Hiszpanki. Carla wprawdzie już w pierwszym gemie przełamała serwis Sharapovej, był to jednak ostatni gem, który Hiszpanka zdobyła w tym secie i meczu. Od tego momentu Maria wygrała sześć gemów z rzędu i została mistrzynią turnieju w Rzymie. Piłka meczowa zakończyła się po jej wygrywającym uderzeniu forehandowym.

Oto oficjalne statystyki z meczu finałowego. Jak widać Maria miała 4 asy serwisowe przy 6 podwójnych serwisowych błędach oraz 39 bezpośrednio wygranych piłek przy 53 niewymuszonych błędach.