Maria w II rundzie wielkoszlemowego Roland Garros

Maria dziś, 25 maja, oficjalnie rozpoczęła swoje zmagania jako obrończyni tytułu w wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.

Sharapova rozegrała o godzinie 16:00 na korcie centralnym turnieju mecz I rundy przeciwko Estonce Kai Kanepi. Mecz trwał godzinę i 24 minuty, a Maria zwyciężyła wynikiem 6:2 6:4.

Dla Marii mecz I rundy był raczej rutynowym zadaniem i jedynymi czynnikami, które w jakimś stopniu mogły utrudnić jej grę były: spory wiatr oraz lekkie przeziębienie, którego nabawiła się Maria w Paryżu.

Maria objęła szybkie prowadzenie w meczu 3:0. W piątym gemie tej partii Kanepi odłamała serwis Marii i doprowadziła do stanu 3:2, ale Rosjanka wygrała następne trzy gemy z rzędu i wygrała tego seta 6:2. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po błędzie z backhandowego slajsu Kanepi.

W drugim secie Maria objęła prowadzenie 3:1. W następnym gemie Kaia odłamała Sharapovą i stan seta wynosił 3:2. Od tego momentu do stanu 4:4 panie konsekwentnie utrzymywały swoje podanie. Przy prowadzeniu 5:4 Sharapova przełamała serwis Kanepi i tym samym wygrała cały mecz. Piłka meczowa zakończyła się po podwójnym błędzie serwisowym Estonki.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii w I rundzie Roland Garros. Jak widać Maria miała jednego asa serwisowego przy 4 podwójnych błędach serwisowych oraz 17 bezpośrednio wygranych piłek przy 21 niewymuszonych błędach.

Bez tytułu3

Zdjęcia z meczu I rundy w Paryżu:

Maria+Sharapova+2015+French+Open+Day+Two+ZvpkAxE8vZll

Maria+Sharapova+2015+French+Open+Day+Two+VFd5EkgrW13l

Maria+Sharapova+2015+French+Open+Day+Two+xQo0SHH0HrQl

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s