Maria awansowała do III rundy wielkoszlemowego Roland Garros

Maria Sharapova dziś, 27 maja, rozegrała spotkanie II rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros w Paryżu.

Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 11:00. Rywalką Marii była jej rodaczka Vitalia Diatchenko. Spotkanie trwało godzinę i 20 minut, Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:3 6:1 i awansowała do III rundy wielkiego szlema.

W pierwszym secie Sharapova objęła prowadzenie 2:0 z przełamaniem serwisu rywalki. Rywalka odłamała jednak serwis Marii, wygrała swoje podanie i wyrównała stan seta na 2:2. W tym momencie Sharapova ponownie przełamała Vitalię na 3:2, a później do końca seta konsekwentnie utrzymywała swoje podanie. Maria wygrała tego seta w 46 minut, a piłka setowa zakończyła się dla niej po podwójnym błędzie serwisowym popełnionym przez Diatchenko.

W drugim secie Maria objęła prowadzenie 5:0. Przy serwisie Diatchenko miała już piłkę meczową i szansę na wynik 6:0, ale Vitalia uratowała się i zdołała wygrać jednego gema w tej partii. Sharapova zwyciężyła tę partię 6:1,  a piłka meczowa zakończyła się dla niej po wyrzuconym na out backhandzie Vitalii.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Vatalii. Jak widać Maria miała 4 asy serwisowe przy 5 podwójnych serwisowych błędach oraz 24 bezpośrednio wygrane piłki przy 8 niewymuszonych błędach.