Maria w IV rundzie wielkoszlemowego Roland Garros

Dziś, 29 maja, Maria Sharapova rozegrała mecz III rundy wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu.

Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 15:30. Rywalką Marii była Australijka Samantha Stosur. Pojedynek trwał godzinę i 40 minut, a Rosjanka zwyciężyła wynikiem 6:3 6:4 i awansowała do IV rundy Roland Garros.

Pierwszą zawodniczką, która miała przewagę przełamania serwisu była Samantha, która objęła prowadzenie na 2:1. Maria wygrała jednak dwa kolejne gemy i wyszła na prowadzenie 3:2. W tym secie Stosur udało się wygrać jeszcze tylko jednego gema, podczas gdy Maria utrzymywała swoje podania i przełamywała rywalkę. Sharapova wygrała tego seta w 40 minut.

W drugim secie, który trwał dokładnie godzinę, tenisistki utrzymywały swoje podanie do stanu 3:3. W tym momencie Maria przełamała podanie Stosur, wyszła na prowadzenie 4:3, wygrała swoje podanie na 5:3, następnie Samantha zdołała wygrac jeszcze swój serwis, ale Sharapova przy stanie 5:4 wyserwowała gema i wygrała całe spotkanie.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Sharapova miała 1 as serwisowy oraz 6 podwójnych serwisowych błędów oraz 12 bezpośrednio wygranych piłek przy 26 niewymuszonych błędach.