Przegrana Marii w IV rundzie wielkoszlemowego Roland Garros

Maria Sharapova nie obroni niestety tytułu w wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu. Rosjanka rozegrała dziś spotkanie IV rundy tego turnieju, które zostało przełożone z wczorajszego dnia ze względu na złe warunki atmosferyczne. Jej rywalką była Czeszka Lucie Safarova. Mecz został rozegrany na korcie centralnym turnieju o godzinie 11:00. Pojedynek trwał godzinę i 50 minut, Sharapova przegrała wynikiem 6:7 4:6.

W pierwszym secie prowadzenie objęła Lucie, która wygrywała 3:1. W tym momencie meczu Sharapova wygrała dwa gemy z rzędu i wyrównała stan partii na 3:3. Od tego momentu obie tenisistki konsekwentnie utrzymywały swoje podanie do stanu 6:6. Taki wynik seta oznacza konieczność rozegrania tie- breaka. Czeszka rządziła w tej rozgrywce niepodzielnie i wyszła na prowadzenie 6:1. Maria zdołała wygrać tu jeszcze dwa punkty, ale to Safarova okazała się górą w tej grze i wygrała tie- breaka 7:3, a całego seta 7:6. Piłka setowa zakończyła się dla Czeszki po błędzie forehandowym Marii.

Również w drugim secie Safarova objęła prowadzenie na 3:0. Maria zmobilizowała się jednak pomimo swojej zdecydowanie słabszej dyspozycji i doprowadziła do stanu 3:3. Przy stanie 5:4, Maria serwowała, aby utrzymać się w meczu. Niestety Rosjance nie udało się spełnić tego zadania i ostatecznie przegrała tego seta 6:4 oraz tym samym cały mecz. Piłka meczowa zakończyła się dla Lucie po jej zwycięskim forehandzie.