Maria wygrywa drugi mecz turnieju mistrzyń w Singapurze

Maria Sharapova w tegorocznym turnieju mistrzyń w Singapurze pokazuje swoją ogromną klasę. Przypomnę, iż Maria od lipca nie rozegrała tenisowego meczu z powodu licznych kontuzji, więc tym samym turniej w Singapurze jest jej pierwszym od ponad trzech miesięcy.

W niedzielę Maria rozprawiła się z Polką Agnieszką Radwańską. Dziś, 27 października, Sharapova wygrała drugi mecz w turnieju mistrzyń. Jej rywalką była Rumunka Simona Halep. Mecz trwał godzinę i 54 minuty, a Maria zwyciężyła wynikiem 6:4 6:4.

W pierwszej partii Maria już na samym początku przełamała Simonę i prowadziła 2:0. Rumunka wyrównała jednak stan seta na 2:2. Obie tenisistki utrzymywały swoje podania do stanu 4:4. Tu nastąpiła kolej na serwis Marii, która w świetnym stylu wygrała swoje podanie, a następnie przy stanie 5:4 przełamała Halep i tym samym wygrała całego seta.

W drugiej partii Maria objęła prowadzenie na 5:1. Przy tym wyniku straciła jednak trzy gemy z rzędu. Przy stanie 5:4 i serwisie Halep, Maria pokazała po raz kolejny mistrzowską klasę i przełamała podanie Simony i tym samym wygrała cały mecz.

Maria w grupie czerwonej jest w tej chwili liderką i do awansu do półfinału wystarczy jej wygrany set w czwartkowym meczu z Flavią Pennettą:

CSU_MMQWsAAASLW

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Simony. Jak widać Maria miała 2 asy serwisowe przy 7 podwójnych błędach serwisowych oraz 22 bezpośrednio wygrane piłki przy 34 niewymuszonych błędach: