Maria awansowała do półfinału turnieju mistrzyń w Singapurze

Maria w tegorocznej edycji turnieju mistrzyń, który kończy sezon 2015, spisuje się jak narazie bardzo dobrze. Rosjanka, która od lipca tego roku borykała się z licznymi kontuzjami i turniej mistrzyń jest jej pierwszym turniejem od tego czasu, nie przegrała jak dotąd w Singapurze ani jednego meczu.

Dziś, 29 października, o godzinie 12:30 czasu polskiego, (19:30 czasu w Singapurze), Maria rozegrała ostatni mecz w grupie czerwonej. Jej rywalką była Włoszka Flavia Pennetta. Mecz trwał godzinę i 27 minut, a Sharapova zwyciężyła wynikiem 7:5 6:1.

Tym samym Maria wygrała wszystkie grupowe mecze i awansowała z pierwszej pozycji do półfinału. W półfinale spotka się z zawodniczką, która zajmie drugie miejsce w grupie białej.

Warto również dodać, że mecz ten był ostatnim w karierze Flavii Pennetty.

W pierwszym secie to Włoszka objęła prowadzenie na 2:0 i do stanu 4:3 utrzymywała swoje podanie. Maria zdołała jednak odłamać serwis Flavii i wyjść na prowadzenie 5:4. Przy stanie 6:5 Maria ponownie przełamała serwis Pennetty i tym samym wygrała pierwszą partię 7:5.

W drugim secie Sharapova dwukrotnie przełamała Włoszkę i objęła prowadzenie 5:1. Przy tym wyniku Maria serwowała na mecz i swoje podanie wygrała bez straty punktu. Piłka meczowa zakończyła się błędem z backhandu Flavii.

Oto oficjalne statystyki z meczu. Jak widać Maria miała 7 asów serwisowych przy jednym podwójnym błędzie serwisowym oraz 30 bezpośrednio wygranych piłek przy 19 niewymuszonych błędach.