Fotografia z Marią na liście najlepszych zdjęć 2015 roku według The Guardian!

Koniec każdego roku to czas podsumowań. Listy najlepszych/najgorszych/najciekawszych czy najśmieszniejszych rzeczy roku 2015 otaczają nas z każdej strony.

Fanów Marii szczególnie ucieszyła lista brytyjskiego dziennika The Guardian, który stworzył listę najlepszych fotografii roku 2015. Otóż, na tej liście znajduje się zdjęcie, którego bohaterką jest sama Sharapova!

Zdjęcie z Marią znalazło się wśród tak ważnych wydarzeń jak prywatne spotkanie Angeli Merkel i Baracka Obamy, zjawiska czerwonego księżyca, spaceru w chmurach czy wybuchu wulkanu Calbuco w Chile.

Oto zdjęcie z Marią Sharapovą, które według dziennika The Guardian jest jednym z najlepszych ujęć fotograficznych roku 2015:

image

Zdjęcie to wykonano 21 stycznia podczas wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Wypowiedź fotografa:
“Na to ujęcie musiałem czekać trzy dni. Było 45 stopni. Kiedy zawodnicy w przerwie meczu siadali, byli niemalże natychmiast zasłaniani przez parasole. Maria Sharapova jest stworzona do tego, aby ją fotografować. Jej włosy pięknie układają się podczas gry, ma świetną figurę, pięknie porusza się po korcie i zawsze ma piękne sukienki. Od początku spodobała mi się jej sukienka. Pokazywała jak Maria jest silna. Nie chciałem zrobić kolejnego tenisowego ujęcia. Więc cierpliwie czekałem na ujrzenie jej pleców, kiedy siądzie na ławce, zanim zostanie zasłonięta przez parasol. Miałem dosłownie sekundę. Możecie na tym zdjęciu zobaczyć jak Maria jest piękna, silna. Zdjęcie pokazuje też, że bycie tenisistą to bardzo ciężka praca pełna wyrzeczeń i potu.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s