Konferencja prasowa Marii przed turniejem w Brisbane

Już w poniedziałek, 4 stycznia, rozpocznie się nowy, tenisowy sezon.

Maria na pierwszy turniej w roku wybrała turniej w australijskim mieście Brisbane, który będzie dla niej przygotowaniem do wielkoszlemowego Australian Open.

Tradycyjnie przed turniejem, Maria Sharapova, jako największa gwiazda zawodów w Brisbane, wzięła udział w konferencji prasowej.

Konferencja prasowa odbyła się dziś, 1 stycznia.

image

image

image

image

Turniejową drabinkę zobaczyłam zaraz po powrocie z dzisiejszego treningu. Nie jest dla mnie zaskoczeniem, iż jest ona trudna i wymagająca. Od początku było wiadomo kto zagra w turnieju i że jest on pełen zawodniczek z czołówki.

Moją pierwszą rywalką będzie zawodniczka, z którą w zeszłym roku grałam półfinał wielkoszlemowy. Bardzo wymagający pojedynek. Jak na pierwszą rundę będzie to widowisko wysokiej jakości.

Nie wybiegam za bardzo w przyszłość i nie myślę o tym jak potoczy się ten turniej. Dlatego też nie zastanawiam się jeszcze nad potencjalnym meczem z Halep w półfinale. Ona jest numerem 2 na świecie nie bez powodu, mecze z nią to trudne wyzwania. Na razie jednak koncentruje się na pierwszym meczu w sezonie i on jest moim priorytetem.

Codziennie trzeba się przyzwyczajać do nowych warunków. Sezon w Australii trwa tylko przez styczeń, więc co roku musimy tutaj czynić nowe przyzwyczajenia. Na korcie centralnym jest dach, który zabezpiecza przed gorącem, które jednak będzie nam towarzyszyć przez cały styczeń. Są plusy i minusy pewnych aspektów i należy się do nich po prostu przyzwyczaić.

Trenuję tu od trzech dni i jestem bardzo zadowolona. To były solidnie przepracowane dni.

Zakończyłam poprzedni sezon w bardzo budujący sposób. To zmotywowało mnie do solidnej pracy i treningów. Jestem podekscytowana nowym sezonem i pojedynkami, które mnie czekają.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s