Maria w III rundzie turnieju wielkoszlemowego Australian Open

Maria dziś, 20 stycznia, rozegrała spotkanie II rundy turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Spotkanie odbyło się o godzinie 10:00 czasu australijskiego, (1:00 w nocy czasu polskiego) na korcie centralnym turnieju: Rod Laver Arena. Ze względu na opady deszczu spotkanie rozegrało się pod dachem.

Rywalką Marii była Białorusinka Aliaksandra Sasnovich, mecz trwał godzinę i 11 minut, a Maria zwyciężyła wynikiem 6:2 6:1 i awansowała do III rundy turnieju Australian Open.

Sharapova zaczęła mecz jak na faworytkę przystało i objęła zdecydowane prowadzenie 4:0. Przy stanie 5:1 Maria serwowała na wygranie seta, jednak zaskakująco dla publiczności dała się przełamać Białorusince. W kolejnym gemie Sharapova przejęła jednak inicjatywę, odłamała serwis Sasnovich i tym samym wygrała seta. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu forehandowym.

W drugim secie to Maria ponownie objęła prowadzenie, tym razem na 3:0. W tej partii Sharapova przegrała zaledwie jednego gema, od początku grała skupiona i pewna swoich uderzeń. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po błędzie forehandowym Aliaksandry.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Sharapova miała 4 asy serwisowe i 3 podwójne błędy serwisowe oraz 22 bezpośrednio wygrane piłki przy 24 niewymuszonych błędach:CZIGpVdUsAEg-Gj

Pomeczowy wywiad z Marią:

“Świetnie jest powrócić tu na kort centralny, w zeszłym roku odbyłam tu długą, ale fantastyczną drogę, powrót tutaj i granie meczu jest zawsze wyjątkowym uczuciem. Grałam z zawodniczką, której nie znałam, mecz był podchwytliwy.”

“Jednym z wyzwań tego turnieju jest pogoda, która nieustannie się zmienia, w jeden dzień wyjątkowe upały na następny ulewne deszcze. Jestem zadowolona, że udało mi się dziś zagrać, bo wiem, że wiele zawodników musi dalej czekać.”