Maria awansowała do IV rundy wielkoszlemowego Australian Open i wygrała 600 mecz w karierze

Maria dziś, 22 stycznia, rozegrała spotkanie III rundy wielkoszlemowego Australian Open. Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju: Rod Laver Arena o godzinie 12:30 czasu australijskiego, (2:30 w nocy czasu polskiego).. Rywalką Marii była Amerykanka Lauren Davis, mecz trwał 2 godziny i 11 minut, Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:1 6:7 6:0.

Pierwsza partia meczu trwała zaledwie 26 minut. Maria w całym pierwszym secie kontrolowała przebieg spotkania, była niemalże bezbłędna i oddała rywalce tylko jednego gema. Piłka setowa zakończyła się dla Sharapovej po jej mocnym uderzeniu serwisowym, którego Lauren nie była w stanie przerzucić na drugą stronę siatki.

Druga partia w wykonaniu Marii była bardzo słaba. Rosjanka męczyła się ze swoją grą, popełniała mnóstwo błędów i pozwalała Davis przejmować inicjatywę. Lauren objęła tu prowadzenie na 4:2. Sharapova odłamała jednak jej serwis, a następnie obie tenisistki utrzymywały swoje podanie i została rozegrana rozgrywka tie-breaka. W niej lepsza okazała się Amerykanka, która wygrała tego seta po błędzie forehandowym Marii.

W trzecim, decydującym secie Sharapova ponownie rozdawała na korcie karty. Maria podrażniona przegraną w poprzednim secie nie oddała Lauren w tym secie nawet gema i kontrolowała każdą piłkę rozegraną w tej partii. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po wyrzuconym uderzeniu backhandowym Davis.

Oto oficjalne statystyki z meczu III rundy. Jak widać Maria miała 16 asów serwisowych przy 5 podwójnych błędach serwisowych oraz 44 bezpośrednio wygrane piłki przy 42 niewymuszonych błędach:

Bez tytułu

Zdjęcia z meczu III rundy:

506154240

506154570

506156446

506157700

Pomeczowy wywiad z Marią:

DZISIEJSZYM ZWYCIĘSTWEM MARIA ODNIOSŁA SWOJE 600 SINGLOWE, KARIEROWE ZWYCIĘSTWO. SHARAPOVA JEST 17-STĄ W HISTORII TENISISTKĄ, KTÓRA MA NA SWOIM KONCIE TYLE WYGRANYCH. 

Po meczu Maria dostała od władz WTA tort w nagrodę za jubileuszowe zwycięstwo w karierze:

Twitter Marii:

Filmik z oficjalnej strony Australian Open:

CZTobAsWAAA6fXZ

CZToZkkWYAAqdzu

CZTobLPUsAA5EFb (1)

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s