Maria awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open

Maria dziś, 24 stycznia, rozegrała spotkanie IV rundy turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Mecz odbył się o godzinie 11:00 czasu australijskiego, (1:00 w nocy czasu polskiego) na korcie centralnym turnieju: Rod Laver Arena. Spotkanie zostało rozegrane pod dachem ze względu na opady deszczu w Melbourne. Rywalką Marii była Szwajcarka Belinda Bencic. Pojedynek trwał 2 godziny i 5 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 7:5 7:5.

W pierwszym secie to Belinda była tenisistką, która przełamała serwis jako pierwsza. Szwajcarka wyszła na prowadzenie 3:2 z przewagą przełamania. Do stanu 5:4 dla Marii tenisistki nieustannie wygrywały serwis rywalki i nie potrafiły utrzymać swojego podania. Przy wyniku 6:5 dla Sharapovej, Bencic serwowała na pozostanie w secie, jednak to Maria triumfowała w tym gamie i tym samym wygrała seta. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po wyrzuconym na out backhandzie Belindy.

W drugiej partii meczu panie utrzymywały swoje podania do stanu 6:5 dla Marii. W tym ważnym dla całego spotkania momencie, Belinda nie wytrzymała napięcia i dała się przełamać Marii. Tym samym Rosjanka zameldowała się w ćwierćfinale Australian Open. Piłka meczowa zakończyła się po udanym returnie backhandowym Marii.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Sharapova miała 21 asów serwisowych przy 7 podwójnych błędach serwisowych oraz 58 bezpośrednio wygranych piłek przy 46 niewymuszonych błędach: