Maria przegrywa w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego Australian Open

Maria dziś, 26 stycznia, rozegrała spotkanie ćwierćfinałowe turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Mecz rozpoczął się o godzinie 12:45 w południe czasu australijskiego, (2:45 w nocy czasu polskiego) na korcie centralnym turnieju: Rod Laver Arena. Rywalką Marii była Amerykanka Serena Williams. Pojedynek trwał godzinę i 32 minuty, Sharapova przegrała wynikiem 4:6 1:6.

Maria rozpoczęła mecz w dobrym stylu i objęła prowadzenie 2:0. Niestety poziom gry Marii wraz z trwaniem seta pogarszał się, natomiast u Amerykanki poziom zdecydowanie wzrastał. Przy stanie 5:4 dla Sereny przyszła kolej na serwis Marii, która niestety dała przelamać swoje podanie w najważniejszym momencie seta. Piłka setowa zakończyła się po udanym volley’u forehandowym Williams.

W drugiej partii Sharapova nie miała niestety nic do powiedzenia. Rosjanka ugrała zaledwie jednego gema i zaprzepasciła jakiekolwiek szanse na nawiązanie walki. Piłka meczowa zakończyła się po zwycięskim uderzeniu forehandowym Sereny.

Oto oficjalne statystyki z meczu. Jak widać Maria miała 3 asy serwisowe przy 7 podwójnych błędach serwisowych oraz 11 bezpośrednio wygranych piłek przy 12 niewymuszonych błędach: