Manager Marii, Max Eisenbud, w wywiadzie dla rosyjskiego Eurosportu!

Manager i wieloletni przyjaciel Marii, Max Eisenbud, który przebywa obecnie razem z Sharapovą w Moskwie, udzielił bardzo ciekawego wywiadu dla rosyjskiego Eurosportu.

Oto jego tłumaczenie:

130416124811-max-eisenbud-horizontal-large-gallery

Podczas Australian Open Maria znów musiała zmierzyć się z Sereną i znów z nią przegrała. Kiedy widzisz Amerykankę, która wręcz osacza Marię co sobie myślisz?

Aby wygrać turniej prędzej czy później trzeba spotkać się z Sereną. Maria zawsze chce wygrać mecz bez względu na to kto stoi po drugiej stronie siatki. Spotkania z Williams są dla niej piekielnie trudne. Wszyscy w świecie tenisowym wiedza, że Serena przeciwko Marii gra swój najlepszy tenis. Maria jest jednak prawdziwym wojownikiem i dalej chce szukać szansy w tych meczach. Aby być mistrzynią musisz pokonać najlepszych, to właśnie Maria cały czas robi i nad tym pracuje.

Czy wiesz dlaczego Serena jest zawsze nastawiona w taki sposób na mecze z Marią? Dlaczego to właśnie przeciwko niej gra swój najlepszy tenis?

Serena nienawidzi Marii.

Dlaczego? Jak to się stało?

Zaznaczam, że to tylko moja opinia. Serenie nie podoba się fakt, że Maria jest większą gwiazdą, że zarabia więcej pieniędzy, że ma lepsze kontrakty. Serena podczas meczów z Marią ma inny wyraz twarzy, chce zabić każdą piłkę.

Sharapova zarabia więcej od Sereny?

Nie wiem ile na koncie ma Serena. Ale Maria ma kontrakty reklamowe, które są warte fortunę.

Trener Sereny, Partick Mouratoglou, stwierdził, że Maria nie ma szans zagrać 21 asów serwisowych w meczu z Sereną tak jak to miało miejsce przeciwko Belindzie Bencic

A tak, Pan Mastermind, (tak sam siebie nazywa Patrick). Najpierw przyjrzyjmy się jego osiągnięciom trenerskim przed objęciem Sereny. Ona jest legendą tego sportu i ma najlepszy serwis w historii kobiecego tenisa.

Maria miała grac w Melbourne, Moskwie i Doha, ale zapowiedziała, że nie pojawi się na korcie aż do Indian Wells.

Plan był następujący: Melbourne, Moskwa, Sankt Petersburg i Doha. Jednak ze względu na problemy zdrowotne musieliśmy odmówić w dwóch ostatnich turniejach.

Jednym z zarzutów rosyjskich fanów tenisa jest fakt, iż Maria rzadko grała w Fed Cupie. Dlaczego tak się działo?

Maria lubi rozgrywki Fed Cup. Ludzie, którzy nie wiedzą co dzieje się za kulisami tego sportu nie powinni się w ten sposób wypowiadać. Wszyscy tenisiści z czołówki mają problem z tymi rozgrywkami, spójrz na ATP. Jeśli jesteś w czołówce, grasz w turnieju do samego końca, a kilka dni później musisz jechać na drugi koniec świata i znowu grać mecze, to jest to zwyczajnie nieludzkie. Kiedy Maria jest z drużyną rosyjską angażuje się jednak w 100% i bardzo lubi atmosferę tych zawodów.

Czy ataki Kafelnikova w stronę Marii przeszkadzają Wam w jakiś sposób?

Ani trochę. Kafelnikov jest zwyczajnie zazdrosny o sukcesy Marii. Nigdy nawet nie zbliżył się do tego co ona zrobiła dla rosyjskiego tenisa.

Wróćmy do Marii. Czy sezon 2016 jest ostatnim w jej karierze?

Nie. Ale warunkiem jej dalszego grania jest jej zdrowie. Ona bardzo słucha swojego ciała i porad lekarzy. Jeśli będzie w stanie grać na wysokim poziomie będzie grała jeszcze kilka lat. Jeśli jednak zdrowie będzie się pogarszało i kontuzja będzie goniła kontuzję, wtedy Maria definitywnie zrezygnuje z zawodowej gry.

Udział w Igrzyskach w Tokio 2020 jest więc wykluczony?

Kolejne cztery lata? Myślę, że na pewno w nich nie zagra.

Tak więc jej udział w obecnym Fed Cupie również jest jej ostatnim w karierze? Potem nie będzie już musiała ubiegać się o kwalifikację.

Nic nigdy nie jest wiadome na 100%, ale idąc tym tokiem rozumowania, jest to najprawdopodobniej jej ostatni udział w Fed Cupie w karierze.

Jednym z najważniejszych momentów w życiu Sharapovej było wniesienie przez nią znicza olimpijskiego na olimpiadzie w Sochi 2014. Oprócz niej udział w tym wydarzeniu miało także kilku innych wielkich rosyjskich sportowców: Isinbajewa, Rodnina, Kabajewa. Czy z kimś z tych postaci Maria ma kontakt?

Trudno powiedzieć. Wiem, że wymieniła numery z kilkoma osobistościami sportowymi z gimnastyki artystycznej w Rosji.

Z Kabajewą?

Tak. Ale nie wiem czy regularnie ze sobą rozmawiają.

Podobno zaproponowałeś Isinbajewej, że zostaniesz agentem jej wtedy jeszcze nienarodzonego dziecka?

Hahahah. To były tylko żarty, chcieliśmy rozładować nerwy przed wniesieniem znicza na stadion olimpijski.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s