Pierwszy trener Sharapovej nie wierzy w stosowanie przez Marię dopingu!

Pierwszy, profesjonalny trener tenisowy Marii Sharapovej, Amerykanin Robert Lansdorp, wypowiedział się na temat afery dopingowej wokół Marii.

Maria w zeszłym tygodniu przyznała na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, iż podczas wielkoszlemowego Australian Open 2016 nie przeszła testu antydopingowego. Sharapova zażywała przez ostatnie 10 lat lek o nazwie Meldonium, który do 1 stycznia 2016 roku był LEGALNY. Jednak zaniedbanie ekipy Marii i samej Rosjanki, (tenisistka i jej współpracownicy nie przeczytali uaktualnionej listy leków), spowodowało, że Sharapova została “przyłapana” na zażywaniu nielegalnej substancji.

Robert Lansdorp, który trenerem Marii został kiedy ta skończyła 10 lat, powiedział, iż nie wierzy w jakiekolwiek oszustwo z jej strony.

“Nie znam szczegółów, ale nigdy nie uwierzę w to, że Maria robiła to celowo. To niemożliwe. Nie ma takiej opcji, że przyjmowałaby ten lek wiedząc, że to oszustwo. Ona nigdy nie miała w sobie genu oszustwa. Na dodatek to wielka, światowa gwiazda, reklamująca mnóstwo marek. Nie zrobiłaby sobie takiej rysy na wizerunku świadomie.”

“Oglądanie konferencji Marii było dla mnie bardzo smutne. Brzmiała jakby miała depresję. Jak nie ona. Sharapova zawsze była przykładem niezwykle uśmiechniętej, szczęśliwej dziewczyny. To było dziwne widzieć ją w takim stanie.”

“Jeśli oni, (WADA/ITF), rzeczywiście wiedzieli o tym, że zażywa ten lek, dlaczego nie zadzwonili bezpośrednio do Maxa Eisenbuda i nie powiedzieli mu o tym? Dlaczego wysyłali emaile do kobiety, która dziennie dostaje ich setki? Jeśli coś jest tak ważne dlaczego po prostu nie zadzwonili? Chciałbym usłyszeć wytłumaczenie od WADA, ponieważ moim zdaniem to oni zawalili.”

“Maria jest niezwykle inteligentna, Gdyby wiedziała, że lek jest nielegalny w życiu nie pozwoliłaby sobie na zażycie go i granie w Australian Open.”

“Z Marią zawsze współpracowało mi się świetnie. Była chętna do pracy, zawsze zadowolona, chciała się rozwijać. Każdy trener marzyłby o takiej podopiecznej. Ona nigdy nie znała strachu i słowa “poddać się”.

“Trudno oczekiwać pozytywnych reakcji od tenisistów. Maria zawsze separowała się od nich i miała swój świat. Nie wierzyła w przyjaźń z ludźmi, z którymi potem chciała za wszelką cenę wygrać. Dla niej to po prostu było nie fair.”

“Teraz wszyscy powtarzają za sobą jak małpy, że Maria to oszustka. Mało kto chce poznać fakty i dowiedzieć się czegoś więcej w tej sprawie. Tenisistki, które ją krytykują wylewają z siebie wieloletnią zazdrość o Marię i jej sukcesy. Sharapova jest ofiarą ich bezradności i zazdrości. Jest piękna, ma sukcesy, pieniądze, To razi ludzi. Jestem pewny, że wszystkie osoby w WTA czekały na jej potknięcie. To dla nich jak wczesna Gwiazdka.”

“Maria jest ofiarą “polowania na czarownice”, które urządziła sobie WADA. Oni nie chcą czystego sportu. Zależy im tylko na rozgłosie i złapaniu grubej ryby.”

32302B9300000578-0-image-a-11_1457993419843

32302B5E00000578-0-image-m-5_1457992933196

32302B8B00000578-0-image-a-19_1457994999339

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s