Dieter Kindlmann nie jest już sparingpartnerem Marii!

Rok 2013 obfitował w zmiany w sztabie szkoleniowym Marii Sharapovej. Rosjanka po wyleczeniu kolejnej kontuzji barku postanowiła przebudować swój team. Jednym z jej nowych współpracowników został były niemiecki tenisista Dieter Kindlmann.

Dieter został wprawdzie zatrudniony przez Marię jeszcze przed nawrotem kontuzji, (na wiosnę 2013 roku), jednak  dopiero po wyleczeniu barku i rozpoczęciu nowych treningów Sharapova zatrudniła Dietera na stałe.

Dieter zawodowo był sparingpartnerem Marii oraz współpracownikiem własnej firmy Marii: Sugarpovej.

Prywatnie Dieter był przyjacielem Marii, razem z jej innymi współpracownikami tworzył tzw. Team United. Przyjaciele spędzali ze sobą Święta, celebrowali urodziny oraz czas wolny od turniejów tenisowych.
Maria w listopadzie 2015 roku została również Matką Chrzestną siostrzenicy Dietera.

Dziś, 12 kwietnia, świat tenisowy obiegła informacja, iż Dieter Kindlmann nie jest już sparingpartnerem Marii. Dieter rozpoczął właśnie współpracę z inną Rosyjską tenisistką Anastasią Pavlyuchenkovą. Fani Marii już od kilku tygodni podejrzewali, że Niemiec nie pracuje już z Sharapovą. Po konferencji prasowej Marii, na której Rosjanka ogłosiła, iż przyjmowała lek Meldonium, Dieter był jej jedynym współpracownikiem, który wrócił z Los Angeles do swojego domu i nie trenował z Marią.

Z Dieterem jako sparingpartnerem Maria wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros, (2014 rok), turniej w Stuttgarcie w latach 2013, 2014, turniej w Madrycie, (2014), turniej w Pekinie, (2014), turniej w Brisbane, (2015) oraz turniej w Rzymie, (2015). Była również finalistą wielkoszlemowych Roland Garros 2013 oraz Australian Open 2015.

image

image

image

image

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s