Maria oficjalnie wniosła apelację do CAS!

W ubiegłą środę, 8 czerwca, poznaliśmy werdykt trybunału powołanego przez ITF, (International Tennis Federation), w sprawie nieświadomego złamania zasad antydopingowych przez Marię Sharapovą. Trybunał postanowił zawiesić Marię w roli profesjonalnej tenisistki na dwa lata.

Zaledwie kilka minut po ogłoszeniu przez ITF swojej decyzji, Sharapova wystosowała publiczne oświadczenie na swoim Facebooku, w którym napisała, iż będzie odwoływać się od tej decyzji

Dziś, 14 czerwca, CAS, (Court of Arbitration for Sport), wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje, iż Maria Sharapova złożyła do nich swoją apelację.

Maria złożyła apelację, w której domaga się całkowitej kasacji dwuletniego zawieszenia. Ostateczna decyzja CAS zapadnie najpóźniej do dnia 18 lipca 2016 roku.

image

Maria Sharapova złożyła do Sportowego Sądu Arbitrażowego apelację odnoszącą się do decyzji Trybunału powołanego przez ITF z dnia 6 czerwca 2016 roku.

W apelacji do CAS, Pani Sharapova wnioskuje o kasację wyroku Trybunału, który nałożył na nią dwa lata dyskwalifikacji za nieprzestrzeganie zasad antydopingowych.
Pani Sharapova uważa, iż kara powinna zostać całkowicie anulowana lub ewentualnie redukowana.

Obie strony zgodziły się na przyspieszony tryb postępowania co pozwoli CAS na podjęcie decyzji najpóźniej do dnia 18 lipca 2016 roku. Finalna decyzja zostanie ogłoszona i opublikowana przez CAS.

Nie podjęto jeszcze decyzji, czy dojdzie do przesłuchania w tej sprawie. Na wniosek obu stron postępowanie będzie ściśle tajne, a CAS nie będzie komentował jego postępów.

Advertisements

17 thoughts on “Maria oficjalnie wniosła apelację do CAS!

 1. Mam strasznie nietypowe pytanie. Kiedyś Maria pod zdjęciem na insta dała podpis “Good night faces in distant places”. Jak to przetłumaczyć? 😀

 2. Maria dodała kiedyś zdjęcie na insta z podpisem “Good night faces in distant places”. Wiesz może jak to ładnie przetłumaczyć na polski? Bardzo proszę o pomoc 😀

 3. “Good night faces in distant places” Maria dodała kiedys taki podpis do zdjecia na insta? jak to ladnie przetlumaczyc na polski? bardzo proszę o pomoc 😀

 4. Kurcze, chciałabym Ci pomóc, ale sama nie wiem jak można to ładnie przetłumaczyć na nasz język. Każdy czytając to zdanie wie o co chodzi, ale już z profesjonalnym tłumaczeniem gorzej xD Ja chyba napisałabym “Dobranoc twarze z odległych miejsc” 🙂

 5. Właśnie też mam ten problem, że czytam wiem o co chodzi, a jak to ubrać w słowa nie mam pojęcia. Dziękuję za pomoc 😉 A jak zapatrujesz się na sprawę odwołania Marii? Myślisz, że są szanse na skrócenie czy też całkowite zniesienie wyroku?

  1. Myślę, że na całkowite nie ma szans. Maria zaapelowala o całkowitą redukcję, ponieważ WADA pewnie zaapeluje o 4 lata. Uważam, że Maria i my jej fani powinniśmy być wdzięczni za jakąkolwiek redukcję. Najbardziej optymistyczna wersja to odpuszczenie 6 miesięcy. Ludzie, którzy się znają na prawie sportowym piszą, że redukcja będzie o 3 miesiące. Na szczęście nie będziemy musieli tak długo czekać na wyniki 🙂

 6. eh redukcja o 3 miesiące to prawie nic. Nie oszukujmy się jeśli to nie spadnie do roku to Marii już zapewne nie ujrzymy. Chyba, że będzie zawzięta, zeby wrócić. Ja czytałam na stronie bodajże przeglądu sportowego, ze WADA może wnioskować wrecz o uniewinnienie Marii ze względu na cały bałagan który koło tej sprawy jest( nie wiadomo dokladnie ile substancja sie wydala,czy faktycznie dopinguje itd zreszta sama doskonale wiesz jak to wygladalo) ponieważ mogą się bać procesu ze strony Marii o odszkodowanie. Kiedyś już była taka sytuacja gdy biegaczka dostała zawieszenie na dwa lata , w jej mniemaniu niesłuszne, pozwała chyba wtedy związek Lekkiej Atletyki i wydoiła milion marek ;). Niby przegląd sportowy to mało wiarygodne źrodlo ale z pewnoscia ma to jakis sens.

  1. 3 miesiące dałyby jej tyle, że mogłaby wrócić od początku sezonu 2018, a nie dopiero w lutym. Małe zwycięstwo. 6 miesięcy dałoby całkiem sporo, bo mogłaby wrócić już na USO Series w następnym sezonie, a taki powrót jest możliwy. Zostałby nam w sumie rok czekania. Z tego co piszą ludzie to WADA raczej nie boi się Marii i podobno będą wnioskować o większą karę… Nie chcą się przyznać, że to oni zawalili…. Także podsumowując: dla mnie 6 miesięcy redukcji to będzie sukces i całkiem realna szansa na udany powrót. Na rok nawet nie liczę, nie mówiąc już o całkowitej redukcji.

 7. Ja jeszcze mam wielką nadzieję.Mimo wszystko.WADA nadal nie wydala zadnego oswiadczenia? Bo z tego, co widzę to na ich stronie cały czas tylko wzmianka, ze się niedługo ustosunkują do wyroku Marii i nic wiecej. Mam nadzieję, że jednak okaże się, że WADA sie trochę przestraszy ewentualnego procesu. W końcu ta cała akcja z meldonium była tak nieskładna, sami się gubili w zeznaniach jak to działa, kiedy i co.

 8. Jak na mój gust to oni właśnie nie chcą się mieszać, bo wiedząc jakie zamieszanie bylo z tym meldonium i chcą się chyba po prostu zdystansować 😀

 9. MAria swojego czasu mowila, ze posiada wszelkie badania potwierdzajce, ze meldonium bylo stosowane w celach medycznych.Czy one w ogole zostaly uznane przez trybunał podczas wydawania wyroku? PRzecież nie mogli odrzucić takiego dowodu.Wiadomo o tym coś więcej?

  1. Prawnik Marii powiedział, że ITF w ogóle nie wziął pod uwagę dowodów, iż Maria naprawdę musiała zażywać ten lek. To dowód na to, że zrobili z niej kozła ofiarnego i nawet gdyby przyszła tam z najlepszymi dowodami świata to i tak by ją srogo ukarali, aby dać sygnał całemu światu, że nie boją się nawet wielkich gwiazd….

 10. gdyby CAS wziął pod uwagę te wszystkie dowody i nie będzie na dodatek naciskany przez WADĘ to może być jeszcze pięknie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s