Zaskakująca wypowiedź przewodniczącego agencji WADA!

WADA, (World Anti- Doping Agency), od 1 stycznia 2016 roku postanowiła dodać do listy leków zakazanych do spożycia przez sportowców, substancję o nazwie Meldonium.

Wokół zakazu spożycia tego leku krążyło ogromne zamieszanie i wielu wybitnych lekarzy twierdziło, że lek ten nie ma nic wspólnego ze sterydami i innymi poprawiającymi swoje sportowe rezultaty środkami.

Według wielu ekspertów i dziennikarzy, jedynym motywem dla którego WADA zakazała spożywania Meldonium był fakt, iż zażywało go wielu Rosjan, co zakrawa na walkę polityczną, a nie walkę o czysty sport.

Oprócz tego wielu sportowców i ekspertów krytykowało słabą komunikację między agencją WADA a sportowcami. WADA w sposób niechlujny i niestaranny wysyłała sportowcom aktualizację substancji zakazanych do spożycia. Maile były przeładowane reklamami, linkami i odnośnikami, w których ciężko było się odnaleźć.

Maria Sharapova, która lek Meldonium przyjmowała przez ostatnie 10 lat w celach zdrowotnych, została jedną z ofiar niepoprawnie działającego systemu WADA.

Wczoraj, 20 czerwca, przewodniczący agencji WADA,  brytyjczyk Craig Reedie, wydał zaskakujące oświadczenie, które udowadnia, że WADA nie walczy z dopingiem. Ich jedynym celem jest łapanie wielkich sportowych nazwisk, które zarabiają dużo pieniędzy oraz gra polityczna. Przewodniczącemu najbardziej przeszkadza fakt, iż Maria Sharapova zarabia więcej pieniędzy niż cała agencja WADA. Craig Reedie nie chciał walczyć o czysty sport, największą przyjemność sprawiło mu to, iż Maria poprzez skandal będzie zarabiała mniej pieniędzy:

Zaraz po pojawieniu się tego krótkiego oświadczenia przewodniczącego WADA, adwokat Marii, John Haggerty wydał swoje własne oświadczenie:

“Oświadczenie, którego dokonał dziś przewodniczący WADA jest nieprofesjonalne. Sprawiedliwość, czy w oczach WADA czy sądu, musi być ślepa, ślepa na zarobki sportowców. Pan Reedie jest winien Marii oraz wszystkim tenisistom z sukcesami przeprosiny, chyba że chce, aby WADA była postrzegana jako nieprofesjonalna organizacja, które ma inne standardy, zależne od zarobków i rankingu.”

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s