Pierwsze dni Marii na Uniwersytecie Harvard

Maria Sharapova przebywa obecnie w Bostonie, (USA), gdzie na najbardziej prestiżowym uniwersytecie świata, Harvardzie, odbywa kurs o nazwie Harvard’s Business Executive Program.

Maria, która od prawie czterech lat prowadzi swoją własną firmę, chce w ten sposób kształcić się i rozwijać jako businesswoman i prezes działającej na całym świecie marki.

Kurs Harvard’s Business Executive Program odbywa się w dwóch etapach, pierwszy rozpoczął się w niedzielę 26 czerwca i zakończy w piątek 1 lipca, natomiast drugi etap rozpocznie się w niedzielę 10 lipca i zakończy w piątek 15 lipca.

Maria jest bardzo szczęśliwa z faktu, iż po raz pierwszy w życiu uczestniczy w życiu akademickim. Swoim podekscytowaniem dzieli się z fanami na swoich portalach społecznościowych, głównie na swojej własnej aplikacji na smartphony i iphony, gdzie zamieściła zdjęcia i filmiki z pierwszych dwóch dni na Harvardzie, (26- 27 czerwca):

Z aplikacji “Maria Sharapova” dostępnej w sklepie Google:

Na swojej aplikacji Maria umieściła również dwa filmiki, w których dzieli się swoimi nowymi przeżyciami jako studentka Harvardu. Ze względu na prawa autorskie nie mogę umieścić filmików na blogu, zamieszczam jednak screeny i moje tłumaczenie tego co powiedziała Maria:

Cl-WfWmVEAA2oUG

“Cześć kochani. To drugi dzień szkoły. Właśnie mieliśmy wykład, a teraz uczę się materiału na środę. Zaraz wracamy do klasy, gdzie przed chwilą rozmawialiśmy o Oktober Fest, co jest naprawdę świetnym tematem, (śmiech). Z tym przynajmniej sobie radzę, (śmiech). Jest tu naprawdę świetnie, siedzimy w klasie z ludźmi z całego świata. Obok mnie siedzi osoba z Arabii Saudyjskiej, są też osoby z Japonii. Rozmawiamy o różnych aspektach biznesu, o różnicach w prowadzeniu firm na świecie. Jedna osoba tutaj również jest z biznesu żywnościowego, dokładnie chodzi o mrożone jogurty. To świetne móc dzielić się swoimi przeżyciami, planami. Niesamowite doświadczenie.”

Instagram Marii:

Credentials…👀

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova) on

 

Na oficjalnym twitterze Anity Elberse, profesor, która wykłada na Harvardzie, pojawiło się zdjęcie z Marią zrobione w dzień rozpoczęcia kursu, 26 czerwca:

Jak wspominałam wcześniej, pierwsza część kursu dobiega końca w najbliższy piątek 1 lipca. Następna część rozpoczyna się 10 lipca. Narazie nie wiadomo czy Maria wróci w międzyczasie do swojego domu w Los Angeles czy spędzi cały ten czas w Bostonie.

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s