Zakończenie drugiego etapu kursu Harvard’s Business Executive Program

Jak informowałam w poprzedniej notce, Maria przebywa obecnie w Londynie

Powodem przylotu Marii do Londynu, była druga część biznesowego szkolenia organizowanego przez Uniwersytet Harvard. Przypomnę, iż pierwsza część kursu odbyła się w oryginalnej siedzibie Harvardu: Bostonie, w dniach 26 czerwca do 1 lipca.

Druga część kursu Harvard’s Business Executive Program odbyła się w dniach 4- 8 lipca w stolicy Anglii i przyciągnęła najlepszych biznesmenów i przedsiębiorców z całego świata.

Kursanci mieli zapewnione miejsce noclegowe w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Londynie: The Landmark London Hotel, położonym w samym centrum Londynu.

Jak przyznała sama Sharapova, druga część harvardzkiego, biznesowego kursu opierała się bardziej na przeżyciach, wyobraźni i kreowaniu siebie jako prezesa. W porównaniu do pierwszej części kursu, która była typowo teoretyczna i zawierała mnóstwo liczb i wykresów, druga część miała pobudzić myślenie, dalekowzroczność, przenikliwość i fantazję.

Maria swoimi przeżyciami jako tymczasowa studentka Harvardu dzieliła się z fanami na swoich profilach na portalach społecznościowych oraz na swojej własnej aplikacji na smartphony i iphony.

Ze względu na prawa autorskie nie mogę opublikować na blogu filmików z aplikacji Marii, zamieszczam jednak screeny i moje tłumaczenie słów Marii:

“Zaspane oczy, ponieważ jestem w szkole. I jak wiecie nie ma za wiele czasu na odpoczynek ;)”

“To był długi dzień. Uczyliśmy się wiele na temat tego jak zarządzać, jak radzić sobie ze swoim wizerunkiem w firmie. Uczyliśmy się jaką rolę przybieramy pracując w grupie i jak potrafimy nią rządzić. Jak potrafimy zmotywować innych, aby byli lepszymi liderami i pracowali wydajniej. Zaglądaliśmy w głąb swojego charakteru i prowadziliśmy refleksje na temat tego jakimi jesteśmy prezesami.”

https://pbs.twimg.com/media/Cms-am9UcAApqmo.jpg

“Cóż za zabawny dzień z naszymi nauczycielami. Uczyliśmy się o naszych umiejętnościach bycia prezesami i o stylu naszego zarządzania.”

“Cóż za cudowny dzień. Pracowaliśmy w naszymi nauczycielami nad zdolnościami aktorskimi , wszyscy w grupie niesamowicie się starali i było niesamowicie.”

Instagram Marii:

📓🤓

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova) on

Twitter Marii:

Na razie nie wiadomo czy Maria podejmie jeszcze jakiś biznesowy kurs na Uniwersytecie Harvard. Harvard słynie z ogromnej ilości szkoleń w okresie letnim i ma w swojej ofercie jeszcze wiele tego typu kursów. Maria jednak nie wypowiedziała się jeszcze na temat swoich najbliższych planów i nie określiła czy ma zamiar w najbliższych tygodniach przystąpić do kolejnego szkolenia.

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s