CAS podejmie decyzję w sprawie zawieszenia Marii dopiero we wrześniu!

14 czerwca tego roku Maria Sharapova złożyła oficjalną apelację do CAS, (Court of Arbitration for Sport), z prośbą o całkowitą kasację lub redukcję swojego dwuletniego zawieszenia. 

Maria 8 czerwca 2016 roku, została ukarana dwuletnią banicją od profesjonalnej gry w tenisa przez International Tennis Federation, za spożywanie zakazanego od 1 stycznia 2016 roku leku Meldonium. 

Według pierwotnego planu, CAS w sprawie Sharapovej miał działać w trybie przyspieszonym. Decyzja w jej sprawie miała zapaść już 18 lipca, co wiązało się jeszcze z nikłym cieniem szansy na zagranie Rosjanki na Olimpiadzie w Rio. 

Dziś, 11 lipca, CAS wydał jednak oficjalne oświadczenie, w którym informuje, iż swoją decyzję w sprawie redukcji zawieszenia Marii podejmie dopiero we wrześniu 2016 roku.

Maria Sharapova i International Tennis Federation zgodzili się, aby odłożyć decyzję CAS do września 2016 roku. Ze względu na to, iż obie strony potrzebują dodatkowego czasu na skompletowanie materiału dowodowego i na przygotowanie odpowiedniej odpowiedzi na dowody oraz ze względu na konflikt jeśli chodzi o dopasowanie odpowiedniego terminu spotkania, obie strony zgodziły się na brak działania w trybie przyspieszonym. Decyzja CAS będzie ogłoszona do dnia 19 września 2016 roku.

Osobiście uważam, iż jest to dla Marii pozytywna decyzja. Sezon 2016 i tak był już spisany na straty, a fakt, iż CAS nie chce działać w trybie przyspieszonym świadczy o tym, iż chce dobrze przygotować się do podjęcia decyzji. Jeśli miałoby to oznaczać wcześniejszy powrót Marii w sezonie 2017, to czekanie do września na decyzję  jest tego warte.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s