CAS przekłada decyzję w sprawie apelacji Marii na początek października! 

6 czerwca 2016 roku ITF, (International Tennis Federation), postanowił ukarać Marię dwuletnim zawieszeniem od profesjonalnej gry w tenisa, za zażywanie przez nią lekarstwa o nazwie Meldonium, (zakazane od 1 stycznia 2016 roku).

Kilka dni po ukaraniu przez ITF, (9 czerwca), Maria wniosła apelację do Arbitrażowego Sądu Sportowego, (CAS) o całkowitą kasację lub redukcję zawieszenia.

Pierwotnie CAS miał działać w trybie przyspieszonym i ogłosić swoją decyzję w sprawie Marii już 18 lipca 2016 roku. Jednak ze względu na ogrom pracy CAS-u w związku z Olimpiadą obie strony zgodziły się na przełożenie werdyktu na 19 września 2016 roku.

Dziś, 13 września, CAS wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje, iż ostateczna decyzja w sprawie zawieszenia Marii Sharapovej zostanie podana do wiadomości publicznej dopiero w pierwszym tygodniu października! 

“CAS wystosuje decyzję w sprawie procedury między Marią Sharapovą a ITF w pierwszym tygodniu października.

9 czerwca 2016 Maria Sharapova złożyła apelację w sprawie decyzji podjętej przez trybunał ITF dnia 6 czerwca 2016. W swojej apelacji Pani Sharapova wnioskuje o kasację lub redukcję swojego dwuletniego zawieszenia z powodu naruszenia zasad antydopingowych.

Ostateczna decyzja zostanie opublikowana na oficjalnej stronie CAS.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s