Maria zagra w pokazowych rozgrywkach “Battle of the Surface”

Wczoraj, 22 października, świat tenisowy obiegła informacja, iż Maria Sharapova zagra w pokazowych rozgrywkach tenisowych o nazwie “Battle of the Surface”.

Pierwsza i jak dotąd jedyna edycja rozgrywek “Battle of the Surface” odbyła się w 2007 roku i została rozegrana między Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem w rodzinnej miejscowości Nadala: Palma de Mallorca.

W roku 2016 postanowiono wznowić pokazowe rozgrywki “Battle of the Surface” które odbywają się na korcie o dwóch, różnych nawierzchniach. 

Kort tenisowy podczas rozgrywek “Battle of the Surface” jest podzielony na dwie różne połowy. Jedna połowa ma nawierzchnię ceglaną, a druga trawiastą. Tenisiści mają w tym samym czasie przebywać na różnych nawierzchniach co powoduje, iż każdy z nich będzie poruszał się po korcie i odbijał piłkę w zupełnie innym tempie. 

Zawodnicy zmieniają się połowami na tych samych zasadach co w profesjonalnym meczu: po każdym nieparzystym gemie oraz po zakończeniu seta. Powoduje to, iż trzeba w szybki i umiejętny sposób przystosować swoją grę z grania na trawie do grania na cegle.

Tegoroczna edycja rozgrywek tenisowych “Battle of the Surface” odbędzie się w drugiej połowę grudnia, (nie ustalono jeszcze konkretnej daty), na obiekcie Caja Magica w Madrycie.

Rywalką Marii podczas pokazowego meczu będzie Hiszpanka Garbine Muguruza. 

Oto oficjalny plakat promujący całe wydarzenie:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s