Maria ponownie zostanie Ambasadorką Dobrej Woli w organizacji UNDP

14 lutego 2007 roku Maria Sharapova została jedną z Ambasadorek Dobrej Woli Programu Narodów Zjednoczonych ds Rozwoju, (UNDP).

cq5dam-web-540-390

Program UNDP ma na celu wspieranie pozytywnych zmian w krajach całego świata, które zostały dotknięte kryzysem gospodarczym czy katastrofami naturalnymi. UNDP eliminuje problemy skrajnego ubóstwa i głodu, popularyzuje demokratyczny sposób rządów oraz zapobiega kryzysom.

Maria Sharapova prowadzi swoją własną fundację na rzecz rodzin dotkniętych katastrofą w Czarnobylu. W 2007 roku przekazała na konto fundacji 100 tys. dolarów, a kilka lat później została pomysłodawczynią i fundatorką programu edukacyjnego, (stypendiów), dla dzieci z Czarnobyla, na który przekazała 210 tys. dolarów.

maria_sharapova_in_belarus_undp-1

Po tegorocznej konferencji prasowej, na której Sharapova przyznała, iż naruszyła zasady antydopingowe, organizacja UNDP, postanowiła zerwać z Marią współpracę wydając takie oto oświadczenie:

“UNDP jest ogromnie wdzięczne Marii za jej pomoc i pracę dla rodzin dotkniętych katastrofą w Czarnobylu. Jednak w obliczu jej oświadczenia zawieszamy naszą współpracę z Panią Sharapovą. Życzymy jej jednak wszystkiego co najlepsze.”

Dziś, 10 listopada, 8 miesięcy po konferencji prasowej Marii na temat zażywania lekarstwa o nazwie Meldonium, organizacja UNDP wydała oświadczenie, w którym podała, iż planuje wznowić z Marią Sharapovą swoją współpracę.

UNDP planuje zrobić z Sharapovej swoją ambasadorkę po raz kolejny, w kwietniu 2017 roku, czyli w momencie powrotu Rosjanki na światowe korty.

‘UNDP była bardzo zadowolona, kiedy dowiedziała się o tym, iż Maria Sharapova może powrócić na kort już w kwietniu 2017 roku. Maria kocha ten sport i dobrze się stało, iż CAS postanowił pozwolić jej zagrać dużo wcześniej niż pierwotnie ustalono. Rozumiemy, że Maria będzie zajęta wznowieniem swojej kariery, ale kiedy tylko stanie ponownie na korcie, zostanie Ambasadorką Dobrej Woli naszej organizacji. Nie możemy się doczekać rozmowy z Sharapovą na temat naszych dalszych, wspólnych planów”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s