Maria w meczu pokazowym przeciwko Monice Puig w Puerto Rico

Maria Sharapova w czwartek, 15 grudnia, po raz pierwszy od stycznia tego roku rozegrała singlowy mecz tenisowy.

Był to pokazowy mecz przeciwko tegorocznej złotej medalistce olimpijskiej z Rio de Janeiro Monice Puig. Pochodząca z Puerto Rico, Monica postanowiła zaangażować się w promocję tenisa w swoim kraju i zorganizowała event “Monica Puig Invitational”. Monica zaprosiła do udziału w turnieju pokazowym samą Marię Sharapovą.

Obie tenisistki przed meczem wzięły udział w szeregu akcji promocyjnych i wywiadów, (więcej na ten temat w poprzednich notkach), jednak to sam mecz był największą atrakcją dla społeczności Puerto Rico.

Pokazowy mecz tenisowy między Marią, a Monicą został rozegrany w stolicy Puerto Rico, San Juan, na obiekcie Coliseo de Puerto Rico. 

Wszystkie bilety na mecz Sharapovej i Puig zostały wyprzedane co oznacza, że tenisistki oglądało w czwartek, 15 grudnia, 12 tysięcy osób!

Maria i Monica dostarczyły widowni świetną rozrywkę na wysokim poziomie. Tenisistki podeszły do meczu z humorem, ale jednak prezentując swój najlepszy tenis. Wymiany obfitowały w wiele ciekawych zagrań zarówno z linii końcowej jak i tych granych przy siatce.

Ostateczną zwyciężczynią meczu została Monica Puig, która pokonała Marię 6:3 1:6 10:6.

Oto skrót z meczu Marii i Monici, fragmenty pomeczowego wywiadu oraz wręczenie trofeów:

Pomeczowa wypowiedź Marii:

“Minął naprawdę długi czas odkąd rozegrałam ostatni mecz. Powrót po tylu miesiącach na kort przy tak entuzjastycznej publiczności sprawia, że czuję się wyjątkowo. Tak cudowny wieczór jak dzisiejszy jest oczywiście kombinacją kilku czynników. Po pierwsze Monici. Gdyby nie to co osiągnęła na Olimpiadzie nie byłoby nas tutaj. Ogromne dziękuje dla niej. Ogromne dziękuję za tak cudowne przyjęcie. Widok tylu ludzi jest niesamowity. Życzę Monice, aby ten turniej rozrastał się z roku na rok. Kiedy odejdę na emeryturę za 10 lat, chcę tu zagrać, ale na jeszcze większym obiekcie. :)”

Oficjalne zdjęcia z meczu:

cz1zdihweaanfrq-jpg-large

cz1wxq7uaaevqcc-jpg-large

czxiyggxuaat-6l

czxkr2jwiaafrbj

czxj9mfxeaazq2f

czxjsjkwgaarfms-jpg-large

Po zakończeniu spotkania Maria została w hali Coliseo de Puerto Rico kilka godzin i robiła sobie zdjęcia z fanami oraz podpisywała autografy.

Twitter Marii:

 

 


 

Advertisements

2 thoughts on “Maria w meczu pokazowym przeciwko Monice Puig w Puerto Rico

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s