Maria powróci do profesjonalnej gry w tenisa podczas turnieju w Stuttgarcie!

Maria Sharapova powróci do profesjonalnej gry w tenisa podczas tegorocznej edycji turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie, który odbędzie się w dniach 23- 30 kwietnia. Rosjanka  jest trzykrotną mistrzynią tego turnieju, który wygrała w roku 2012, 2013 i 2014.

Sharapova jest obecnie w trakcie 15-sto miesięcznego zawieszenia, spowodowanego wykryciem w styczniu 2016 roku, w jej organizmie, leku o nazwie Meldonium. Jej zawieszenie od profesjonalnej gry w tenisa dobiega końca w dniu 26 kwietnia 2017 roku. 

Jak ogłosili organizatorzy turnieju, Sharapova zagra swój pierwszy mecz po ponad roku przerwy, w środę 26 kwietnia, czyli dokładnie w dniu, w którym jej zawieszenie dobiega końca.

Oficjalny twitter turnieju w Stuttgarcie:

W tegorocznej edycji turnieju w Stuttgarcie Marii została przyznana tzw. dzika karta. Oznacza to, iż Rosjanka nie musi rozgrywać kwalifikacji, aby dostać się do turnieju głównego. Przypomnę, iż Sharapova nie posiada obecnie żadnych punktów rankingowych na swoim koncie ze względu na ponad roczną przerwę od gry.

Powrót Marii na turniej w Stuttgarcie wydaje się być idealnym wyborem. 

Maria od prawie czterech lat jest światową ambasadorką marki Porsche. Porsche jest głównym sponsorem zawodów w Stuttgarcie, tym samym powrót Sharapovej na korty, akurat w Niemczech i to pod patronatem Porsche,będzie miało szczególny wymiar.

Oficjalne oświadczenie dyrektora turnieju w Stuttgarcie, Markusa Gunthardt:

“Jestem szczęśliwy, że Maria wraca po tak długiej przerwie. Jestem zaszczycony, iż to właśnie publiczność w Stuttgarcie doświadczy jej pierwszych chwil na korcie po powrocie. Jej powrót do Porsche Arena jest niesamowitym wydarzeniem i będzie najważniejszym wydarzeniem podczas jubileuszowej edycji turnieju.”

Oficjalne oświadczenie Marii:

“Nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego powrotu na korty niż podczas turnieju w Stuttgarcie. Nie moge się doczekać, aby zobaczyć moich fanów oraz robić znowu to co kocham.”

Turniej w Stuttgarcie będzie obchodził w tym roku czterdziestą edycję, tym samym powrót Marii uświetni wszystkie uroczystości z tym związane.

Twitter agencji IMG:

Instagram trenera Marii, Svena Gronevelda:

Twitter Marii:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s