Maria w wywiadzie dla RT Sport

Podczas eventu Sugarpovej w moskiewskim sklepie Azbuka Vkusa, (wszystko na ten temat w poprzednich notkach), Maria Sharapova udzieliła specjalnego wywiadu dla stacji telewizyjnej RT Sport.

Stacja RT Sport to ogólnoświatowa, wielojęzyczna telewizja informacyjna z główną siedzibą w Moskwie. Stacja ma ogromny światowy zasięg, codziennie może oglądać ją nawet 150 mln osób na całym świecie.

RT Sport od lat przeprowadza wywiady z największymi osobistościami sportu. 1 lutego 2017 roku w Moskwie ich gościem była sama Maria Sharapova:

c3mtafnw8aecy5o

Co sprowadziło Cię z powrotem do Rosji?

Po pierwsze fantastycznie znowu być w Rosji. Nie bywam w Moskwie często, cała moja rodzina mieszka w Sochi. Dziś jednak debiutujemy z Sugarpova Chocolate tu w Moskwie w sklepie Azbuka Vkusa i to właśnie mnie tu sprowadziło.

Planujesz wydać produkty dla osób nietolerujących laktozy?

Na razie nie, ale to świetny pomysł. Kiedy przypatruje się mojej diecie, muszę to robić, niestety zdarzy mi się zgrzeszyć czekoladą tu i tam, ale kiedy mogę,  też staram się odżywiać bez produktów z laktozą.

Jak do tej pory ma się Twoja firma Sugarpova?

Bardzo dobrze. Rok temu zadebiutowaliśmy z czekoladą w USA i to zrobiło dla mojej firmy niesamowity krok wprzód. Rosja jest dla mnie kolejnym celem biznesowym, ponieważ stąd pochodzę.

Czy myślałaś o tym, aby zająć się biznesem związanym z modą?

Kocham modę. Miałam okazję pracować z wieloma projektantami z całego świata, mam od wielu lat swoją kolekcję w firmie Nike. Niestety na razie nie mam czasu aby zająć się tym na 100 %. Ale kocham aspekt mody i projektowania, poprzez stroje można wyrazić siebie, swoją osobowość i unikalne cechy charakteru.

Mam sugestię co do nazwy jednego z ubrań: PulloverPova

Cokolwiek z końcówką Pova prawda? 🙂

Za niedługo powracasz do gry. Przez ten czas wolny od gry w tenisa spędzałaś chyba sporo czasu z rodziną?

To niesamowite, kiedy człowiek uświadomi sobie jak szybko mija czas. Niedawno do powrotu na kort było 15- ście miesięcy, a teraz dzieli mnie tylko kilka. Przez ten czas prowadziłam proste życie, co po nieustannym podróżowaniu po świecie było dla mnie bardzo sympatyczne. Miło było wyjechać na wakacje z rodziną lub mieć przytulną, spokojną kolację z rodzicami, nie jedną, ale kilka pod rząd.

Świętowałaś rosyjskie święta Bożego Narodzenia?

Tak, oczywiście.

Świetne pod względem prezentów prawda? Kilka świąt pod rząd 🙂

Tak! Chociaż rosyjskie święta są bardziej skoncentrowane na rodzinie.

Wygrałaś wszystkie Wielkie Szlemy, byłaś chorążym rosyjskiej flagi podczas Igrzysk w Londynie, wniosłaś znicz olimpijski na igrzyskach w Sochi. Co jest Twoim najwspanialszym wspomnieniem z kariery?

Myślę, że możliwość uczestniczenia w tych wszystkich wydarzeniach. Bycie sportowcem to długa i skomplikowana droga, nigdy nie wiesz dokąd Cię ona zabierze. Nie chodzi tylko o sukcesy, ale też o wyzwania, które cię dotykają. Kariera tenisisty może być bardzo długa i przez te wszystkie lata wiele przechodzisz. Jestem uprzywilejowana, ponieważ miałam okazję doświadczyć wielu rzeczy w moim życiu. Zwycięstwa w bardzo młodym wieku, ciężkie, długie, trudne mecze, które kończyłam porażką. Jest tego wiele. Oczywiście zwycięstwa we wszystkich szlemach były dla mnie niezwykle szczególne, nie doceniałam jakie to niesamowite dopóki sama tego nie doświadczyłam, wygrania na wszystkich nawierzchniach.

Jesteś również bizneswoman. Pamiętasz moment, w którym powiedziałaś sobie, że musisz pomyśleć o życiu po tenisie?

Tak. Pamiętam, że czytałam artykuł o piłkarzu, który miał kontuzję i nie mógł dłużej być zawodowym sportowcem. Po zakończeniu kariery nie miał wielu możliwości na ułożenie sobie życia zawodowego. Jednym z powodów jest oczywiście bezgraniczne oddanie treningom i byciu sportowcem. Czasami nie ma w tym nic złego, ponieważ będąc zawodowym sportowcem możesz zarobić wystarczającą ilość pieniędzy i żyć bez zmartwień. Ale ja zawsze miałam chęć rozwoju i uczenia się nowych rzeczy. Kocham pracować. Nie chodzi o pieniądze, ale o poszerzanie swoich horyzontów. Wymyślanie pomysłów i wprowadzanie ich w życie to coś co mnie fascynuje. Myślę, że pasja do pracy, próbowanie nowych rzeczy i brak strachu przed porażką sprawiają, ze dobrze sobie radzę w biznesie.

Czy było dla Ciebie trudnym przeżyciem, przeprowadzić się do zupełnie innego kraju jako mała dziewczynka? Nie mówiłaś po angielsku prawda?

Nie znałam podczas przeprowadzki, ale bardzo szybko się nauczyłam, ponieważ byłam otoczona przed non stop gadające dzieciaki. Chodziłam do małej, prywatnej szkoły, miałam tam zajęcia z angielskiego. Ale najlepszą naukę dały mi dzieci, z którymi trenowałam.

Może słyszałaś o inicjatywie The Players Tribune Project, w której dojrzali atleci piszą listy do swoich młodszych wersji. Jeśli miałabyś okazję wysłać 16-sto letniej Marii list co byś w nim napisała?

Powiedziałabym, żeby nigdy nie przestawała się uczyć. Kiedy piszesz list do siebie to prawie tak jakby kończyło Ci się życie. Teraz jestem w trakcie pisania autobiografii. Ludzie mówią, że autobiografie pisze się pod koniec swojego życia. Dla mnie to bardziej wspomnienie tego co przeszłam do tej pory. Jest wiele rzeczy za które należy być wdzięcznym, wiele rzeczy na które powinno czekać się z niecierpliwością. Nie ważne czy odnosisz sukcesy czy porażki w czymś co robisz.  Jeśli będziesz kontynuować swoją pracę sukces przyjdzie w swoim czasie.

Wielkie urodziny przed Tobą. Będziesz miała 30 lat. Masz plany na wielkie świętowanie? Jakiś konkretny prezent, który chciałabyś dostać?

Mówiłam już całej swojej rodzinie i znajomym, że już dostałam prezent na urodziny. Dostałam prezent w zeszłym roku, kiedy dowiedziałam się, że mogę powrócić w kwietniu do gry w tenisa. Kocham robić prezenty, kocham dostawać prezenty, kocham je odpakowywać, to mała dziewczynka, która we mnie siedzi 🙂  Ale powrót do profesjonalnej gry to dla mnie najwspanialszy prezent. Bycie znowu na korcie i granie w tenisa to najlepsze co mogłam sobie wymarzyć.

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Maria w wywiadzie dla RT Sport

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s