Maria przegrywa w półfinale turnieju w Stuttgarcie

Przygoda Marii w tegorocznej edycji turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie, dobiegła końca.

Turniej w Stuttgarcie był pierwszym turniejem Marii po piętnastomiesięcznej przerwie i z czystym sercem powrót Marii na światowe korty tenisowe można uznać za niezwykle udany.

Maria bez straty seta dotarła do półfinału, a dziś walczyła jak prawdziwa fighterka o każdą piłkę.

Rywalką Marii w dzisiejszym meczu była Francuzka Kristina Mladenovic. Mecz obu Pań trwał 2 godziny i 38 minut, Maria przegrała wynikiem 6:3 5:7 4:6.

Pierwszy set był popisem bardzo dobrej i solidnej gry Marii. Sharapova przełamała serwis Kristiny już na początku i utrzymała prowadzenie do końca seta. Piłka setowa zakończyła się po udanym serwisie Marii:

Na początku drugiego seta wydawało się, iż Maria ma wszystko pod kontrolą. Sharapova przełamała serwis Mladenovic i szybko wyszła na prowadzenie. Niestety Maria dała się odłamać i Francuzka doprowadziła do remisu. Przy stanie 6:5 dla Mladenovic, Sharapova serwowała na tie break. Niestety w kluczowym momencie po raz kolejny dała się przełamać i przegrała tego seta 7:5. Piłka setowa zakończyła się po błędzie forehandowym Marii:

W trzecim secie Kristina wyszła na prowadzenie 4:2.  Maria walczyła jak lwica i przy stanie 5:3 dla Mladenovic zdołała przełamać serwis rywalki. Niestety przy stanie 5:4 Marii nie udało się wygrać swojego serwisu i tym samym przegrała mecz. Piłka meczowa zakończyła się dla Kristiny po jej udanym woleju backhandowym:

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Kristiny. Jak widać Maria miała 8 asów serwisowych przy 5 podwójnych błędach oraz 31 bezpośrednio wygranych piłek przy 29 niewymuszonych błędach:

Dzięki turniejowi w Stuttgarcie Maria ponownie będzie notowaną w rankingu tenisistką. Jej pozycją będzie miejsce numer 260.

2 thoughts on “Maria przegrywa w półfinale turnieju w Stuttgarcie

1. Sama porażka nie boli mnie wcale, bo powrót i tak był spektakularny, a Sharapova pokazała kawał dobrego tenisa. Jedyne co mnie boli to fakt, ze odniosła porażkę, z ta przemądrzałą Mladenovic, której sie gęba nie zamykała na temat Marii. Ale mysle, ze w ich następnym spotkaniu zostanie ona juz przez Marie zmiażdżona. Jestem dumna z tego powrotu. Podziwiam Marie-ja bym jej ręki nie podała po tych wszystkich oskarżeniach

1. Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. Powrót należy uznać za bardzo udany i Maria po raz kolejny pokazała jaką jest fighterką i wielkim, sportowym charakterem. Boli jedynie fakt, że pierwszą porażkę po powrocie musiała odnieść akurat z rąk Mladenovic. Koniec końców cieszmy się jednak, że w końcu możemy komentować jej mecze, a nie zdjęcia paparazzich 🙂