Maria awansowała do II rundy turnieju w Madrycie

Dziś, 7 maja 2017 roku, Maria Sharapova rozegrała swój pierwszy, od dwóch lat, mecz w turnieju Mutua Madrid Open

Maria jest byłą mistrzynią tego turnieju, z roku 2014, jednak ze względu na ubiegłoroczne zawieszenie, Sharapova nie brała udziału w tym lubianym przez siebie turnieju.

Jej dzisiejszą rywalką była rozstawiona z numerem 17, Chorwatka Mirjana Lucic Baroni. Mecz obu Pań rozpoczął się przed godziną 13:00 na korcie centralnym turnieju. Mecz trwał 2 godziny i 12 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 4:6 6:4 6:0 i tym samym awansowała do II rundy tegorocznej edycji turnieju Mutua Madrid Open.

W pierwszym secie Maria prezentowała dość przeciętny poziom gry. Udawało jej się wprawdzie kilka razy przełamać serwis Mirjany, jednak sama Maria również oddawała swój serwis rywalce, która potrafiła lepiej to wykorzystać. Lucic Baroni wystarczyło jedno przełamanie serwisu Marii, aby doprowadzić do swojego zwycięstwa w tej partii. Chorwatka przez całego seta prezentowała wysoki poziom gry i uniemożliwiała Marii szansę na atak. Mirjana wygrała pierwszego seta w stosunku 6:4, a piłka setowa zakończyła się po błędzie backhandowym Sharapovej:

Drugi set Maria rozpoczęła od szybkiego prowadzenia 4:1. Jej gra w tej partii była o wiele lepsza i to zaowocowało korzystnym wynikiem. Przy stanie 5:3 Sharapova serwowała na wygranie drugiej partii. Niestety w tym kluczowym momencie Sharapova dała się przełamać rywalce. Na szczęście przy stanie 5:4 Maria po raz kolejny pokazała hart ducha i przełamała Mirjanę, tym samym wygrywając drugiego seta i wyrównując stan meczu. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po błędzie backhandowym Mirjany:

W ostatnim, decydującym secie Maria Sharapova była już jedyną aktorką tego meczu. Maria nie pozwoliła Lucic Baroni ugrać nawet jednego gema. Jej gra w tym secie przedstawiała się znakomicie, sama Maria była też bardziej pobudzona i do końca rozgrzana walką. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po błędzie forehandowym Mirjany:

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Mirjany. Jak widać Maria miała 3 asy serwisowe i 3 podwójne błędy serwisowe oraz 16 bezpośrednio wygranych piłek przy 10 niewymuszonych błędach: