Maria przegrywa mecz II rundy turnieju w Madrycie

Wczoraj, 8 maja, Maria Sharapova rozegrała mecz II rundy turnieju Mutua Madrid Open w Madrycie.

Jej przeciwniczką była Kanadyjka Eugenie Bouchard. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00 na korcie centralnym turnieju i był największą atrakcją wczorajszego dnia rozgrywek w Madrycie. Mecz obu Pań trwał 2 godziny i 51 minut, Maria przegrała wynikiem 5:7 6:2 4:6.

Eugenie Bouchard to była finalistka Wimbledonu 2014. Jednak przez ostatnie dwa sezony, dosłownie do wczorajszego meczu z Marią, prezentowała delikatnie rzecz ujmując, poziom żenujący.

Bouchard to również tenisistka, która bardzo negatywnie wypowiadała się na temat Marii podczas jej zawieszenia, twierdząc, że Maria to oszustka, która nie powinna już nigdy wrócić na kort.

Wczorajszy mecz był więc podszyty wieloma emocjami i podtekstami, a fani Marii mieli nadzieję, że dotychczasowa słaba forma Bouchard i niezła gra Marii wystarczą na pokonanie Kanadyjki i pokazanie jej gdzie jej miejsce.

Niestety, zupełnie nagle, Eugenie rozegrała wczoraj swój mecz życia, czego niestety nie można powiedzieć o Marii…

Sharapova zagrała słabe spotkanie, popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów i wykonując złą taktykę w najważniejszych momentach meczu. Bouchard, która zagrała świetne spotkanie, perfekcyjnie wykorzystała wszystkie błędy Marii i niestety dla fanów Sharapovej, pokonała Rosjankę. Porażka boli podwójnie zwłaszcza ze względu na wcześniejsze, aroganckie i nie mające nic wspólnego z prawdą komentarze Kanadyjki.

W pierwszym secie Maria objęła prowadzenie 4:2, niestety dała się przełamać rywalce i uczyniła to po raz kolejny przy stanie 5:5. Bouchard przełamała tu Marię i wyszła na prowadzenie 6:5. W tym momencie. Kanadyjka serwowała na wygranie seta, czego dokonała z niewielkimi problemami. Piłka setowa dla Eugenie zakończyła się po jej udanym uderzeniu forehandowym:

W drugiej partii, Sharapova grała zdecydowanie lepiej i wydawało się, że na dobre rozgrzała się do walki na wysokim poziomie. Maria wygrała tego seta 6:2, a piłka setowa zakończyła się po jej wygrywającym uderzeniu forehandowym:

W ostatniej partii meczu obie tenisistki utrzymywały swoje podanie do stanu 3:3. Niestety w tym momencie Sharapova dała się przełamać rywalce, która wyszła na prowadzenie 4:3. Maria odłamała wprawdzie Bouchard i doprowadziła do stanu 4:4, niestety w tym momencie meczu, Sharapova znowu dała się przełamać. Bouchard wyszła tym samym na prowadzenie 5:4 o serwowała na wygranie meczu. Piłka meczowa zakończyła się po zwycięskim uderzeniu forehandowym Bouchard:

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Eugenie. Jak widać Maria miała 9 podwójnych błędów serwisowych oraz 44 bezpośrednio wygrane piłki przy 49 niewymuszonych błędach: