Francuzka Federacja Tenisowa nie przyznała Marii dzikiej karty do wielkoszlemowego Roland Garros! 

Po piętnastomiesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem, Maria Sharapova wraz ze swoim powrotem na światowe korty tenisowe, nie miała żadnego rankingu. 

Według zasad tenisowych, jeśli zawodnik nie gra przez 52 tygodnie z rzędu, traci wszystkie punkty i jest usuwany z ogólnego systemu. 

Tym samym, aby zagrać w turniejach głównych lub dostać się do kwalifikacji, Maria potrzebowała od organizatorów turniejów tzw. dzikich kart. 

Sharapova jako jedna z najpopularniejszych sportsmenek świata i niezaprzeczalna gwiazda światowego tenisa bez problemu otrzymywała dzikie karty od dyrektorów turniejów WTA Premier i Premier Mandatory. 

Przypomnę, iż Maria powróciła w kwietniu na turniej w Stuttgarcie, gdzie osiągnęła półfinał, później zagrała w Madrycie, gdzie dotarła do 2 rundy, a obecnie gra w Rzymie. 

Te trzy turnieje znalazły się w kalendarzu Marii właśnie dzięki dzikim kartom do drabinki głównej zawodów. 

Obecnie, dzięki osiągnięciom z poprzednich turniejów, Maria zajmuje 171 miejsce w światowym rankingu i to gwarantuje jej udział w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu bez proszenia o dziką kartę. 

Niestety, brak odpowiedniego rankingu przed wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu, który rozpocznie się pod koniec maja, sprawił, że Maria mogła liczyć od organizatorów tylko na dziką kartę. 

Dziś, 16 maja, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, prezydent francuskiej Federacji Tenisowej, ogłosił w relacji na żywo, komu przyznane zostaną dzikie karty do Roland Garros 2017.

Niestety, Marii Sharapovej nie została przyznana dzika karta do Roland Garros 2017. Maria nie tylko nie otrzymała dzikiej karty do turnieju głównego. Sharapova nie otrzymała nawet szansy na grę w kwalifikacjach do turnieju w Paryżu!

Prezes francuskiej Federacji Tenisowej Bernardo Giudicelli tak usprawiedliwiał swoją decyzję:

Wiem, że Maria oraz jej fani będą czuć się rozczarowani. Jednak moim głównym zadaniem jest ochrona wysokich standardów gry. Dzikie karty mogę przyznać tylko tenisistom powracającym po chorobie lub młodym i obiecującym.”

“Chciałem poinformować Marię osobiście o mojej decyzji, dzwoniłem trzy razy, jednak nie odbierała ode mnie telefonu.”

Maria nie zagra w wielkoszlemowym Roland Garros po raz drugi z rzędu. W zeszłym roku o tej porze odbywała swoje zawieszenie.

Przypomnę, iż Sharapova jest dwukrotną mistrzynią tego turnieju z roku 2012 i 2014.

Advertisements

3 thoughts on “Francuzka Federacja Tenisowa nie przyznała Marii dzikiej karty do wielkoszlemowego Roland Garros! 

    1. Jestem bardzo zaskoczona. Spodziewałam się WC do kwalifikacji. Nie sądziłam, że tak ją potraktują, zwłaszcza, że Maria rozmawiała osobiście z Giudicellim…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s