Maria, z powodu kontuzji, przerywa mecz II rundy turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie

Wczoraj, 16 maja, Maria Sharapova rozgrywała mecz II rundy turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Mecz rozpoczął się o godzinie 19:30 na korcie centralnym turnieju w Rzymie. Rywalką Marii była Chorwatka Mirjana Lucic Baroni.

Przy korzystnym dla siebie wyniku 4:6 6:3 2:1 z przełamaniem, Maria musiała oddać rywalce mecz ze względu na kontuzję lewego uda.

Maria przegrała pierwszego seta z jednym przełamaniem po stronie rywalki, która do końca tej partii utrzymywała swoje podanie i nie dała Marii szans na odłamanie serwisu. Piłka setowa zakończyła się po asie serwisowym Mirjany:

W drugim secie Sharapova przejęła kontrolę w meczu I wyszła na szybkie prowadzenie 4:1. Maria i Mirjana utrzymywały od tego stanu swoje podania i tym samym Maria zwyciężyła tę partię wynikiem 6:3. Piłka setowa zakończyła się po udanym serwisie Marii:

W trzecim secie wszystko układało się po myśli Sharapovej. Rosjanka od razu przełamała rywalkę i serwowała na prowadzenie 2:0. Przy stanie A:40 w gemie serwisowym Marii, podczas serwisu Rosjanka przerwała grę i poprosiła na kort fizjoterapeutę, z którym po chwili wyszła do szatni. Maria wróciła na kort z obandażowanym lewym udem. Ze łzami w oczach dokończyła zwycięsko swój gem serwisowy, ale niestety z każdą piłką poruszała się coraz gorzej i w pewnym momencie  nie była w stanie w ogóle poruszać lewą nogą. Przy stanie 2:1 Sharapova skreczowała i oddała mecz Lucic Baroni.

Maria czuła ból w lewym udzie już od początku meczu. Ja niestety nie mogłam oglądać tego spotkania, ale według relacji fanów, Sharapova brała pigułki przeciwbólowe już w trakcie pierwszego seta.

Oto oficjalne stanowisko Marii po meczu:

“Przepraszam, że musiałam wycofać się z mojego dzisiejszego meczu z powodu kontuzji lewego uda. Przejdę teraz wszystkie możliwe badania, aby upewnić się, że to nic poważnego. Chcę podziękować turniejowi w Rzymie, że mogłam grać w tym szczególnym dla mnie evencie po raz kolejny.”