Maria dostała dziką kartę do turnieju Rogers Cup! 

Maria Sharapova dostała kolejną “dziką kartę” w sezonie tenisowym 2017.

Przypomnę, iż po piętnastomiesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem, Maria nie miała żadnego rankingu i usunięto wszystkie jej punkty jakie miała w notowaniach WTA. (Women’s Tennis Association). 

Tym samym, aby zagrać w jakimś turnieju od razu w jego głównej drabince, Sharapova, która od kwietnia znów jest pełnoprawną tenisistką, potrzebuje dzikiej karty. 

Dzięki trzem turniejom, które Maria rozegrała na przełomie kwietnia i maja, Sharapova jest obecnie na 173 miejscu w rankingu. 

Jej ranking jest jednak w dalszym ciągu za niski, aby od razu dostać się do większości turniejów i zagrać w głównej drabince. 

Organizatorzy turnieju Rogers Cup w kanadyjskim Toronto, jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w sezonie, postanowili przyznać dziką kartę do tegorocznej edycji turnieju Marii Sharapovej! 

Turniej Rogers Cup odbędzie się w dniach 5-13 sierpnia i jak co roku będzie częścią tzw. US Open Series, czyli serii turniejów przed wielkoszlemowym US Open. 

Oświadczenie dyrektora turnieju, Karla Hale:

“Maria jest wielkoszlemową mistrzynią i ulubienicą fanów. Odbyła swoją karę i jestem pewien, że goście będą podekscytowani móc zobaczyć ją na żywo. Maria dołączy do niezwykle mocnej obsady tegorocznego turnieju i dostarczy nam niesamowitych emocji.”

Oświadczenie Marii:

“Nie mogę się doczekać mojego powrotu do Kanady. Mam świetne wspomnienia z gry w Toronto, fani bardzo mnie tu wspierali. To jeden z największych turniejów w sezonie i mam nadzieję, że zaprezentuje tu mój najlepszy tenis.”

Najlepszym rezultatem Marii w turnieju Rogers Cup w Toronto jest finał z 2009 roku:

Ostatni raz Maria grała w turnieju Rogers Cup w 2014 roku, kiedy to dotarła do ćwierćfinału:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s