Maria wycofuje się z sezonu na kortach trawiastych! 

16 maja, podczas meczu II rundy turnieju w Rzymie, Maria Sharapova doznała kontuzji lewego uda, która zmusiła ją do oddania tamtego meczu walkowerem oraz do wycofania się z rozgrywek na kilka tygodni. 

Wydawało się wtedy, iż Maria spokojnie zdąży wyleczyć kontuzję i przygotować się do swojego startu w turnieju w Birmingham, gdzie miała zagrać swój pierwszy mecz, 20 czerwca. 

Maria przez ostatnie tygodnie przebywała we francuskiej miejscowości Évian les Bains, gdzie leczyła swoją kontuzję oraz rozpoczęła treningi na siłowni i na korcie.

Niestety, okazało się, iż kontuzja lewego uda, jest dużo poważniejsza i potrzebuje więcej czasu na dokładne i dogłębne wyleczenie. 

Tym samym Sharapova nie będzie uczestniczyć w rozpoczynającym się sezonie na kortach trawiastych. Maria opuści wspomniany przeze mnie turniej w Birmingham, do którego dostała dziką kartę oraz kwalifikacje do wielkoszlemowego Wimbledonu.

Najbliższym turniejem, w którym planuje zagrać Sharapova, jest turniej rozpoczynający letni cykl na kortach twardych w USA, turniej Bank of the West Classic w Stanford, który rozpoczyna się 31 lipca.  

Oto oficjalne oświadczenie Marii:

“Po dodatkowym prześwietleniu, naderwanie mięśnia, którego nabawiłam się w Rzymie, nie pozwoli mi w udziale w turniejach na kortach trawiastych. Chciałabym podziękować LTA za ich wsparcie i danie mi dzikiej karty do turnieju w Birmingham, turnieju, w którym miałam nadzieję Was zobaczyć. Nie mogę się doczekać spotkania z Wami za rok. Będę kontynuowała moją pracę nad wyzdrowieniem, a moim kolejnym turniejem będzie turniej w Stanford.”

Maria aktualnie może wykonywać tylko lekkie ćwiczenia na siłowni, które nie obciążą jej lewego uda, ale też pozwolą jej utrzymać formę:

Maria jest już najprawdopodobniej w swoim domu w Los Angeles, skąd do Stanford będzie miała bardzo blisko 🙂 

Nam fanom pozostaje po raz kolejny czekać. Do kolejnego powrotu Marii pozostało 50 dni 🙂 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s