“The Point” – premiera filmu dokumentalnego o piętnastu miesiącach zawieszenia Marii Sharapovej już w przyszłym tygodniu! 

Wczoraj, 15 czerwca, świat sportowy obiegła informacja, iż już w najbliższy wtorek, 20 czerwca, będzie miała miejsce wielka premiera filmu dokumentalnego “The Point”, który pokaże 15 miesięcy z życia Marii Sharapovej, czyli czas, w którym Rosjanka była zawieszona jako profesjonalna tenisistka. 

Film dokumentalny “The Point” ma przybliżyć i ukazać drogę jaką przebyła Maria od momentu dostania listu od ITF, iż nie przeszła testu antydopingowego do samego dnia powrotu na światowe korty tenisowe. 

Informacja o tym, iż Sharapova, legenda tenisa ziemnego, najlepiej opłacana sportsmenka świata i jedna z najpopularniejszych sportsmenek globu, nie przeszła testu antydopingowego była dla całego świata szokiem i zelektryzowała dosłownie wszystkich. 

Dla samej Marii, był to cios prosto w serce. Sharapova przez 10 lat brała całkowicie legalny lek, który nagle, bez konkretnych badań został zakazany do spożycia. Do dziś nie wiadomo, czy Meldonium, które przyjmowała Maria, ma cechy ulepszania sportowych występów. 

Dokument ma przybliżyć nam walkę, jaką Sharapova stoczyła przez ostatnie 15 miesięcy. Walkę o powrót na kort, o swoje dobre imię oraz walkę o odzyskanie tego co kocha najbardziej: grę w tenisa. 

Dokument “The Point” będzie dostępny na platformie iTunes:

“Tak, Maria Sharapova jest jedną z najlepszych tenisistek, które kiedykolwiek grały. Tak, jest piękna, pewna siebie i szczera. Jej wzięcie na rynku reklam jest bezkonkurencyjne. Tak, była zamieszana w słowo doping i zawieszenie. Ale, pomimo tego wszystkiego, prawdziwa Maria Sharapova nie jest ludziom dobrze znana. Mówiąc swoimi słowami, szczerze bez ogródek, dokument The Point przedstawia kluczowe dla Marii ostatnie 15 miesięcy. Film rozpoczyna się od momentu, w którym Maria dostaje list od ITF o swoim wykroczeniu i zabiera nas w podróż przez walkę, cierpienia i triumf w jej procesie, w którym stara się udowodnić swoją niewinność oraz, co najważniejsze, pokazuje nam przygotowania do powrotu na korty tenisowe. Podczas procesu Marii, widzieliśmy jak bardzo się zmieniła. W procesie walki o prawdę była sama i odnalazła nowe perspektywy burząc otaczające ją do tej pory ściany. Poprzez każdy moment widzimy człowieczeństwo Marii i lekcje jakie wyciągnęła z kariery, która trwa od 14-stego roku życia. Lepiej rozumiemy jej siłę, wrażliwość i sposób w jaki ją ukształtowały. Polegamy tu na słowach Marii, a nie tym co pisały media. Jej fani, cały świat, poznają ją lepiej niż kiedykolwiek.”

Wczoraj, 15 czerwca, portal iTunes wypuścił trailer promujący dokument The Point. 

Ja mam go tylko w wersji twitterowej od fanki, która była tak dobra i nagrała go dla tych, którzy nie mają dostępu do serwisu iTunes:

Zdjęcia z traileru dokumentu The Point:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s