Maria po pierwszym dniu rozgrywek World Team Tennis

Jak informowałam na blogu kilka tygodni temu, Maria Sharapova postanowiła wziąć udział w tegorocznej edycji pokazowego turnieju World Team Tennis.

Tegoroczne rozgrywki to dla Marii nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale też solidny etap przygotowań do zbliżającego się sezonu na amerykańskich kortach twardych.

World Team Tennis to amerykańska, pokazowa liga tenisa rozgrywana w USA od 1973 roku.

Gra się w niej w formacie drużynowym. Kilkoro tenisistów płci męskiej i żeńskiej zebranych w ekipy, reprezentuje dane miasto USA i walczy z innymi drużynami.

Zasady są tu nieznacznie inne niż w zawodowym tenisie, np. uznaje się serwis, który dotknął siatki i nie gra się w gemie na przewagi. Seta wygrywa się również po wygraniu pięciu gemów.

World Team Tennis odbywa się zawsze w połowie lipca, kiedy większość tenisistów ma krótką przerwę od turniejów.

Maria reprezentuje w tym roku drużynę Orange County Breakers z Newport Beach w Kalifornii. Oprócz Marii w drużynie znajdują się jeszcze m.in Steve Johnsson, Teymuraz Gabashivili i Andreja Klepac.

Wczoraj, 16 lipca, Maria i jej drużyna rozegrali pierwsze mecze w pokazowych rozgrywkach World Team Tennis.

Mecze odbyły się w kalifornijskim mieście San Diego, na kortach obiektu Omni La Costa Resort and Spa, gdzie drużyna Orange County Breakers walczyła z drużyną San Diego Aviators.

Maria rozegrała dwa mecze: jeden w singlu drugi w deblu.

W singlu rywalką Marii była Amerykanka Shelby Rogers. Maria przegrała ten mecz 5:3. Według relacji fanów, Sharapova miała niezły serwis i forehand, natomiast jej backhand oraz return wymagają jeszcze sporej pracy.

Partnerką Marii w deblu była Andreja Klepac. Maria i Andreja wygrały swój mecz, który grały przeciwko Shelby Rogers i Darii Jurak. Maria miała w tym meczu kilka solidnych forehandów i serwisów, które pozwoliły jej i Andreji na ostateczne zwycięstwo 5:1.

W ogólnym podsumowaniu dnia drużyna Marii, Orange County Breakers przegrała na wyjeździe z gospodarzami, czyli drużyną San Diego Aviators wynikiem 14:17.

Za tydzień, 24 lipca, to drużyna Orange County Breakers będzie gościła ekipę z San Diego.

Instagram Marii:

Twitter World Team Tennis:

Tweety fanek które były na wczorajszych rozgrywkach World Team Tennis:

Twitter fotografki Anity Stahl:

Twitter dziennikarza sportowego Todda Strainna:

Zdjęcia z pierwszego etapu rywalizacji Marii w tegorocznym World Team Tennis:

Podczas wczorajszego World Team Tennis Maria miała na sobie sukienkę, która była przeznaczona na Wimbledon 2016.

Już za tydzień, 24 lipca, Maria po raz kolejny zagra w World Team Tennis, tym razem w mieście Newport Beach, następnie 31 lipca zagra już w normalnym turnieju WTA, Bank of the West Classic w kalifornijskim Stanford.