Maria wycofuje się z turnieju w Stanford! 

Trudny czas dla fanów Marii Sharapovej oraz samej Marii trwa nieustannie i kiedy tylko na horyzoncie pojawia się iskierka nadziei, zostaje ona szybko zgaszona. 

Po piętnastomiesięcznym zawieszeniu, następnie krótkim powrocie i nowej kontuzji leczonej prawie trzy miesiące, Maria znów musi zrobić sobie przerwę od tenisa. 

Sharapova ogłosiła dziś, 2 sierpnia, na 3 godziny przed meczem II rundy turnieju Bank of the West Classic w kalifornijskim Stanford, iż jest zmuszona wycofać się z pojedynku i całych rozgrywek. 

Powodem tej decyzji jest kontuzja lewego przedramienia. 

Przypomnę, iż Maria w poniedziałek, 31 lipca stoczyła dwugodzinną walkę w I rundzie turnieju w Stanford, gdzie w dobrym stylu pokonała Jamie Brady i zanotowała kolejny udany powrót na światowe korty tenisowe. 

Twitter turnieju w Stanford:

Oficjalne oświadczenie Marii:

“Niestety, jestem zmuszona wycofać się mojego dzisiejszego meczu w Stanford. Pod koniec poniedziałkowego meczu poczułam ból w lewym przedramieniu. Po wczorajszym prześwietleniu doktor polecił mi, abym nie grała najbliższego pojedynku, aby nie ryzykować poważnej kontuzji. Poniedziałkowa widownia była cudowna i bardzo chciałabym znowu przed nią zagrać, ale muszę podjąć zapobiegawczą decyzję.”

Kolejnym turniejem Marii teoretycznie będzie turniej Rogers Cup w kanadyjskim Toronto, który rozpoczyna się już w poniedziałek 7 sierpnia. 

Należy jednak brać pod uwagę fakt, iż Maria najprawdopodobniej będzie zmuszona wycofać się z tego turnieju jeśli kontuzja okaże się poważniejsza niż przypuszczano. 


Advertisements

7 thoughts on “Maria wycofuje się z turnieju w Stanford! 

  1. Coraz bardziej zaczyna mi się to nie podobać, Maria wraca i znów kontuzja…Już sama nie wiem, co o tym myśleć

    1. Niestety, powrót Marii na razie przypomina lekki koszmar….
      Gdyby nie afera z Meldonium, 2016 na pewno byłby jej ostatnim sezonem w karierze. Już w 2015 jej ciało dosłownie się rozpadalo i wygląda na to, że teraz nie będzie lepiej….czas nie jest jej sprzymierzeńcem i jak widać, kondycja jej ciala również. To trochę nienormalne jeśli po jednym meczu masz kontuzję. Maria długo tak nie wytrwa i moim zdaniem 2018 będzie decydujący w decyzji o końcu kariery.

  2. To boli bardzo, jeśli tyle czasu nie grała i ciało się nie zregenerowało to już nic z tego nie będzie zapewne. Chociaż chciałabym się mylić. Ona jest silna psychicznie, ale nie sądzę, że długo wytrzymała jeśli to tak będzie wyglądać.

    1. Ja zamówiłam na Barnes and Noble i u mnie w domu ma być dopiero 12 października, natomiast nie mam pojęcia jak sprawa będzie wyglądać z polskimi księgarniami i empikami.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s