Maria otrzymała dziką kartę do turnieju China Open w Pekinie! 

Dziś, 7 sierpnia, świat tenisowy obiegła informacja, iż Maria Sharapova otrzymała dziką kartę do turnieju China Open w Pekinie. 

Jest to ósma dzika karta przyznana Marii w sezonie 2017.

Przypomnę, iż piętnastomiesięczne zawieszenie Marii, spowodowało, iż Rosjanka utraciła wszystkie swoje punkty rankingowe i nie była w ogóle notowana w rankingu WTA. 

Oznacza to, że aby dostać się do gry w głównych, turniejowych drabinkach Maria potrzebuje tzw. dzikich kart, ponieważ nie posiada odpowiedniej ilości punktów, aby się do nich zakwalifikować. 

Sharapova jako jedna z najpopularniejszych sportsmenek świata i niezaprzeczalna gwiazda światowego tenisa nie ma żadnych problemów z otrzymywaniem od organizatorów turniejów WTA pomocnej dłoni. 

Organizatorzy turnieju w Pekinie bez wahania postanowili przyznać Marii przepustkę do gry na ich kortach. 

Turniej China Open w Pekinie ma wysoką rangę Premier Mandatory. Rozgrywany jest na obiekcie Olympic Green Tennis Center na nawierzchni twardej. Pula nagród wynosi ponad 6 milionów dolarów. W tym roku turniej odbędzie się w dniach 24 września do 8 października. 

Oświadczenie Marii:

“Witaj moja kochana SharaFamily z Chin. Jestem bardzo szczęśliwa, iż mogę ogłosić dobrą nowinę i powiedzieć o tym, iż tej jesieni zobaczycie mnie na turnieju China Open w Pekinie. Jest to szczególnie ekscytujące, ponieważ to będzie mój pierwszy, azjatycki turniej w tym roku. 

Kiedykolwiek gram w Pekinie, SharaFamily zawsze niesamowicie mnie wspiera. Nigdy nie zapomnę momentu wygranej w 2014 roku i tego jak bardzo mi kibicowaliście na Diamentowym Korcie. Nie mogę się doczekać naszego spotkania.”

Oto filmik z oświadczeniem Marii. Szczególnie polecam ostatnie 5 sekund, w których Maria po chińsku pozdrawia swoich fanów z Pekina:

Maria Sharapova jest finalistką turnieju China Open z roku 2012:

Oraz mistrzynią z roku 2014:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s