Maria zagra pokazowy mecz w Turcji! 

Wczoraj, 9 sierpnia, świat tenisowy obiegła informacja, iż Maria Sharapova zagra mecz pokazowy w tureckim mieście Ankara. 

Mecz odbędzie się w listopadzie tego roku, (dokładna data nie została jeszcze ustalona), rywalką Marii w tym pokazowym spotkaniu będzie najlepsza turecka tenisistka w historii; Cagla Buyukakcay, aktualny numer 153 na świecie. 

Mecz pokazowy między Marią a Caglą odbędzie się w ramach TEB BNP Paribas Tennis Star Series, czyli serii meczów z największymi gwiazdami tenisa, organizowanych wspólnie przez bank BNP Paribas, który od lat angażuje się w sponsorowanie turniejów tenisowych oraz przez turecki bank TEB. 

Celem takich meczów jest promowanie tenisa w Turcji i zachęcanie najmłodszych do zawodowego uprawiania tej dyscypliny. 

Wiadomość o tym, iż Maria Sharapova będzie gwiazdą tegorocznej serii TEB BNP Paribas Tennis Star Series  została podana wczoraj na konferencji prasowej w hotelu Four Seasons w Istanbule. 

Maria nie była obecna na tym zebraniu, nagrała jednak specjalny filmik dla fanów w Turcji:

“Witaj Turcjo, tu Maria Sharapova. Jestem bardzo szczęśliwa, iż mogę ogłosić mój udział w TEB BNP Paribas Tennis Star Series w listopadzie tego roku. Nie mogę się doczekać, aby Was tam zobaczyć!”

Spot promujący przyjazd Marii do Turcji:

Wypowiedź prezydenta tureckiej federacji tenisowej:

” Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani, iż będziemy mieć zaszczyt gościć jedną z największych gwiazd sportu na świecie. Maria jest najważniejszą postacią świata sportowego jaka kiedykolwiek odwiedziła nasz kraj.”

Maria nie zawita do Turcji po raz pierwszy w karierze. W latach 2011-2013 w Istanbule odbywał się kończący sezon Turniej Mistrzyń. W 2012 roku Sharapova była finalistką tego prestiżowego turnieju w Turcji. Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s