Maria wycofuje się z turnieju w Cincinnati! 

Już w najbliższy poniedziałek, 14 sierpnia, rozpoczyna się turniej Western & Southern Open w Cincinnati. Jest to ostatni duży sprawdzian przed wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku. 

Maria Sharapova do turnieju w Cincinnati otrzymała dziką kartę i miał to być również jej ostatni test przed US Open. 

Niestety ze względu na przedłużającą się kontuzję lewego przedramienia, Sharapova wycofała się z tegorocznej edycji turnieju w Cincinnati. 

Jest to trzeci turniej z rzędu, z którego wycofuje się Rosjanka. 

Przypomnę, iż 31 lipca po wygranym meczu I rundy turnieju w Stanford, Maria nabawiła się kontuzji lewego przedramienia. Spowodowało to rezygnację z dalszej części turnieju w Stanford jak i wycofanie się z trwającego właśnie turnieju Rogers Cup w kanadyjskim Toronto. 

Maria wprawdzie przyleciała do Cincinnati i nawet poznała rywalkę w I rundzie, (miała nią być aktualna mistrzyni Roland Garros Jelena Ostapenko), niestety po wizycie u lekarza o grze nie mogło być mowy. 

Fani Marii podejrzewali, że coś jest nie tak, ponieważ po przylocie do Cincinnati, Sharapova ani razu nie pojawiła się na kortach treningowych. 

Oficjalne oświadczenie Marii:

“Przyjechałam do Cincinnati wczoraj, głodna gry i chętna do rywalizacji. Jednakże, podążając za radą miejscowego lekarza, w celach zapobiegawczych przed US Open, muszę niestety wycofać się z turnieju z powodu kontuzji lewego przedramienia, której nabawiłam się w Stanford. Dziękuję turniejowi w Cincinnati za dziką kartę i nie mogę się doczekać mojego powrotu w przyszłym roku.”

Kolejnym turniejem Marii teoretycznie będzie wielkoszlemowy US Open w Nowym Jorku.

Ze względu na niski ranking Sharapova nie może od razu zagrać w głównej drabince. Jej ranking pozwala jej jednak na grę w kwalifikacjach. 

Jednakże Maria może w dalszym ciągu liczyć na dziką kartę. Turniej US Open podał właśnie do wiadomości, iż w przyszłym tygodniu ogłosi imiona tenisistów, którym postanowiono przyznać dzikie karty do US Open 2017.

Jednak dla samej Marii jak i jej fanów sprawa dzikiej karty nie jest priorytetowa. Najważniejszą kwestią jest wyleczenie kontuzji, ponieważ bez tego nawet stos dzikich kart nie sprawi, że Sharapova pojawi się na korcie. 

O kwestiach kontuzji, dzikich kart, jak i kolejnych startów Marii, będę oczywiście informować na bieżąco na blogu. 


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s