Maria wygrywa mecz I rundy turnieju w Shenzhen!

Maria Sharapova w bardzo dobrym stylu rozpoczęła sezon tenisowy 2018.

Dziś, 1 stycznia, Sharapova rozegrała mecz I rundy turnieju Shenzhen Open w chińskim mieście Shenzhen. Jej rywalką była Rumunka Mihaela Buzarnescu. Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 14:00 czasu lokalnego, (7:00 czasu polskiego). Pojedynek trwał godzinę i 20 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 6:3 6:0.

W pierwszym secie to Buzarnescu wyszła na prowadzenie 3:2 z przełamaniem. Sharapova jednak natychmiast odwróciła los tej partii na swoją korzyść i wygrała 4 gemy z rzędu, tym samym wygrywając pierwszego seta. Piłka setowa zakończyła się po wyrzuconym uderzeniu forehandowym Mihaeli:

Drugi set był całkowicie jednostronny. Maria dyktowała w nim warunki i nie pozwoliła wygrać rywalce nawet jednego gema. Piłka meczowa zakończyła się po zwycięskim uderzeniu forehandowym Marii:

Zdjęcia z meczu I rundy turnieju Shenzhen Open:

Maria rozegra mecz II rundy turnieju Shenzhen Open już jutro, 2 stycznia. Jej rywalką będzie Amerykanka Alison Riske. Mecz odbędzie się na korcie centralnym turnieju, o godzinie 14:00 czasu lokalnego, (7:00 czasu polskiego).