Maria awansowała do ćwierćfinału turnieju Shenzhen Open!

Maria Sharapova awansowała do ćwierćfinału turnieju Shenzhen Open w chińskim mieście Shenzhen.

Dziś, 2 stycznia, Sharapova rozegrała mecz II rundy turnieju w Shenzhen. Rywalką Marii była Amerykanka Alison Riske. Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju, o godzinie 15:00 czasu lokalnego, (8:00 rano w Polsce). Pojedynek trwał 2 godziny i 22 minuty, Maria zwyciężyła wynikiem 4:6 6:3 6:2.

O wyniku pierwszego seta zadecydowało przełamanie z samego początku meczu. Alison Riske przełamała serwis Marii w pierwszym gemie meczu, następnie konsekwentnie wygrywała swoje podania nie dając się odłamać Sharapovej. Riske wygrała pierwszego seta w stosunku 6:4, a piłka setowa zakończyła się po wyrzuconym na out forehandzie Marii:

Drugi set również nie zaczął się po myśli Sharapovej. Rosjanka przegrywała już 1:2 ze stratą przełamania. Jednak, jak przystało na jedną z najbardziej walecznych zawodniczek w historii tej dyscypliny, Maria ani przez moment nie pomyślała o poddaniu się i podniosła poziom swojej gry. Sharapova wyrównała stan drugiego seta na 2:2 i przy stanie 4:3 przełamała serwis Riske, wyszła na prowadzenie 5:3 i serwowała na wygranie seta. Marii udała się ta sztuka i wyrównała stan meczu na 1:1 w setach.

W decydującym secie, Sharapova przejęła już kontrolę nad spotkaniem. Maria pozwoliła tu ugrać Alison zaledwie dwa gemy i od początku dyktowała warunki na korcie. Piłka meczowa zakończyła się po asie serwisowym Marii:

Zdjęcia z meczu II rundy turnieju Shenzhen Open:

Dzięki wywalczonemu miejscu w ćwierćfinale turnieju w Shenzhen, Maria awansowała na 51 miejsce w rankingu. Oznacza to, że jeszcze tylko jedno zwycięstwo dzieli ją od TOP 50 rankingi WTA:

Ćwierćfinałowy pojedynek Marii w Shenzhen odbędzie się w czwartek, 4 stycznia. Jej rywalką będzie Kazaszka Zarina Diyas.