Maria w półfinale turnieju Shenzhen Open!

Maria Sharapova awansowała do półfinału turnieju Shenzhen Open w chińskim mieście Shenzhen.

Dziś, 4 stycznia, Maria rozegrała mecz ćwierćfinałowy turnieju w Shenzhen. Jej rywalką była Kazaszka, Zarina Diyas. Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 14:00 czasu lokalnego, (7:00 rano czasu polskiego). Pojedynek trwał godzinę i 29 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 6:3 6:3.

Pierwszy set odbył się bez tzw. historii. Trwał 50 minut, Marii do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie serwisu Zariny. Piłka setowa zakończyła się po błędzie forehandowym Kazaszki:

W drugim secie Sharapova już na początku przełamała swoją rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:1. Diyas zdołała jednak odłamać Marię i wyrównać stan seta na 2:2. Przy stanie 3:3 Maria znowu przełamała serwis Zariny i wyszła na prowadzenie 4:3. Następnie Rosjanka wygrała swoje podanie i idąc za ciosem znów wygrała serwis Diyas. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu forehandowym:

Oto oficjalne statystyki z meczu. Jak widać, Maria miała 5 asów serwisowych przy 7 podwójnych błędach serwisowych oraz 24 bezpośrednio wygrane piłki przy 22 niewymuszonych błędach:

Zdjęcia z ćwierćfinału w Shenzhen:

Dzięki awansowi do półfinału w turnieju Shenzhen Open, Maria awansowała do TOP 50 rankingu WTA! Rosjanka jest w tej chwili na 47 miejscu:

Warto dodać, że półfinał w Shenzhen jest setnym półfinałem w karierze Marii!

W jutrzejszy meczu półfinałowym w Shenzhen,  Maria zmierzy się z Czeszką Kateriną Siniakovą.