Maria przegrywa w półfinale turnieju Shenzhen Open

Maria zakończyła dziś swoją drogę w turnieju Shenzhen Open w chińskim mieście Shenzhen.

Dziś, 5 stycznia, Maria rozegrała półfinałowe spotkanie w turnieju Shenzhen Open. Jej rywalką była obrończyni tytułu, Czeszka Katerina Siniakova. Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 16:00 czasu lokalnego, (9:00 rano czasu polskiego). Pojedynek trwał godzinę i 55 minut, Maria przegrała wynikiem 2:6 6:3 3:6.

Maria rozpoczęła ten mecz grając przeciętny tenis. Było to zdecydowanie za mało na świetnie dysponowaną Siniakovą, która wykorzystała słabsze momenty Marii i aż dwukrotnie przełamała jej serwis. Sharapova wygrała w pierwszym secie tylko dwa gemy. Piłka setowa zakończyła się po świetnym serwisie Kateriny, którego Maria nie była w stanie przerzucić na drugą stronę siatki:

W drugim secie Maria zaczęła w końcu grać na wysokim poziomie. Jej bardzo dobra i konsekwentna gra zaowocowała szybkim prowadzeniem już na początku seta 3:0. Od tego momentu tenisistki konsekwentnie wygrywały swoje podania i ostatecznie to Sharapova z jedną przewagą przełamania wygrała te partię 6:3 i wyrównała stan meczu na 1:1 w setach. Piłka setowa zakończyła po wygranym uderzeniu forehandowym Marii:

W decydującym secie o wygranej zadecydowało jedno przełamanie. Niestety to Sharapova była tą tenisistką, która przegrała swój serwis. Mimo ogromnej walki i obronie kilku piłek meczowych, Maria nie zdołała już wygrać tej partii i tym samym przegrała w całym spotkaniu. Piłka meczowa zakończyła się po wyrzuconym na out forehandzie Marii:

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Maria miała 1 as serwisowy przy 5 podwójnych błędach serwisowych oraz 17 bezpośrednio wygranych piłek przy 18 niewymuszonych błędach:

Zdjęcia z meczu:

Turniej w Shenzhen stanowił dla Marii świetną bazę przygotowawczą do kolejnych zmagań w dopiero co rozpoczętym sezonie. Dzięki osiągniętemu tu półfinałowi Sharapova wkroczyła do TOP 50 światowego rankingu WTA, aktualnie zajmuje miejsce numer 47, oraz miała możliwość zagrać 4 solidne mecze.

Kolejnym turniejem Marii będzie rozpoczynający się 15 stycznia, wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne.