Maria przegrywa w I rundzie turnieju w Doha

Turniej Qatar Total Open w Doha na Bliskim Wschodzie zakończył się dla Marii bardzo szybko. Sharapova odpadła bowiem już w pierwszym dniu rywalizacji.

Turniej Qatar Total Open był trzecim turniejem Marii w sezonie 2018. Niestety Rosjanka nie może go zaliczyć do udanych.

Wczoraj, 12 lutego, Maria rozegrała mecz I rundy turnieju w Doha. Jej rywalką była Rumunka Monica Niculescu. Pojedynek odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 17:30 czasu lokalnego, (15:30 czasu polskiego). Mecz trwał dwie godziny i 38 minut, Maria przegrała wynikiem 6:4 4:6 3:6.

Mecz zaczął się po myśli Marii. Rosjanka objęła prowadzenie 2:0 w pierwszym secie i kontynuowała dobrą passę popartą niezłą grą do stanu 5:2. Chwila gorszej gry kosztowała Marię dwa kolejne gemy, jednak nie miały one większego przełożenia na seta, ponieważ ostatecznie Maria zwyciężyła w nim 6:4. Piłka setowa zakończyła się po dobrym serwisie Marii, którego nie była w stanie odbić Niculescu:

Drugi set również rozpoczął się w dobrym stylu, ponieważ Maria objęła prowadzenie 1:0 z przełamaniem. W tym momencie wydawało się, że pojedynek jest pod kontrolą Marii. Niestety Niculescu szybko odłamała serwis Marii i wyrównała na 1:1. Do stanu 4:4 w drugim secie obie tenisistki utrzymywały swoje podania. Przy stanie 5:4 dla Monici, Maria serwowała na 5:5. Niestety Rosjanka dała się przełamać w tym decydującym o losach seta momencie i przegrała tę partię 4:6. Piłka setowa zakończyła się po wyrzuconym uderzeniu backhandowym Marii:

W decydującym secie przy stanie 4:3 dla Niculescu Maria serwowała na wyrównanie 4:4. Niestety Sharapova znów w ważnym momencie dała się przełamać rywalce, która wyszła na prowadzenie 5:3 i serwowała na mecz. Niculescu nie straciła punktu przy swoim serwisie na wygranie meczu i przypieczętowała wygraną dobrym serwisem, którego nie odebrała Maria:

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Maria miała tylko 2 asy serwisowe przy aż 11 podwójnych błędach serwisowych oraz 31 bezpośrednio wygranych piłek przy aż 52 niewymuszonych błędach:

Zdjęcia z meczu I rundy turnieju Qatar Total Open:

Kolejnym turniejem Marii będzie rozpoczynający się w przyszłym tygodniu turniej Dubai Duty Free Tennis Championships.

Sharapova pozostaje więc na Bliskim Wschodzie, gdzie będzie starała się rozegrać wygrany mecz i zapomnieć o Doha jak najszybciej.